Весна на Рівненщину прийде у березні, а літо буде найспекотнішим

5696 0

Ми у соцмережах:

Весна на Рівненщину прийде у березні, а літо буде найспекотнішим

Кліматолог з Рівненщини Василь Троцюк розповів, чого очікувати від погоди мешканцям області.

 Перед весною очікуйте холод

- Людям не потрібно думати, що на початку лютого настала весна. Адже ще буде дві хвилі холоду. Просто так зима весні не здасться. Бо антициклон постійно стоїть на сході України через холодне повітря з Сибіру. Перша хвиля уже була, а друга – буде вкінці місяця. Однак цього не потрібно боятися, бо великих морозів до -20 градусів уже не буде. Температура триматиметься в районі -8, -10 градусів уночі, а вдень -1, 0 градусів. Ця погода небезпечна, бо сприяє поширенню вірусу грипу. Цього року він в Україні забрав 29 життів. Через це аж до квітня рівнянам потрібно поберегтися.

Тепло у лютому є аномальним та пов’язане з активністю Сонця. Що буде пізня зима, підтвердив і бабак Тимко із біостанції Харківського національного університету імені Каразіна. Тому весну потрібно очікувати після 15-20 березня.

Літом буде спекотним

- Уже можна констатувати, що це літо буде найтеплішим за останні 80 років. Пов’язане це із глобальним потепління. Бо середня світова температура постійно росте. Стрімко підніматися температура буде у липні. Думаю, цього року будуть побиті рекорди. Очікується, що може бути й +40 градусів, - зазначив Троцюк.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також