Вибір посівного матеріалу соняшника для вирощування по технології Євролайтинг

3246 0

Ми у соцмережах:

Вибір посівного матеріалу соняшника для вирощування по технології Євролайтинг

Україна займає перше місце в Європі по вирощуванню соняшника. Цьому сприяє теплий клімат, а також родючі ґрунти. Проте земля сприяє зростанню не лише корисних овочевих та злакових культур, але й бур'янів. Саме вони стримують зростання посівів, та можуть повністю знищити урожай, якщо з ними не боротися.

Особливості вирощування соняшнику під євролайтинг

Величезні соняшникові поля неможливо обробляти так, як невеличкі городи, з використанням регулярного механічного збору бур'янів. Зазвичай для стримування зростання шкідливих рослин використовують гербіциди.

Недоліки використання гербіцидів:

♦ Це спеціальні препарати, в основі яких лежать речовини, що пригнічують зріст та повністю знищують кореневу систему бур'янів.

♦ Проте гербіциди пригнічують не лише бур'яни, але й культурні рослини та злаки. Після обробки гербіцидами, відбувається зниження зростання соняхів, а також їх висихання.

♦ Щоб запобігти псуванню злаків, використовують спеціальні гібриди насіння соняшника під євролайтинг, з високою стійкістю до обробки гербіцидами.

♦ Це особливе насіння, яке створене у лабораторіях для підвищення стійкості культури до зараження бур'янами, та різними шкідниками, комахами. Таким чином, після обробки гербіцидами, пригнічується зростання лише бур'яну, а злакова культура продовжує зростати у нормальному темпі.

Використовують гербіциди імідазолінової групи, які досить часто називають за назвою бренду, що виробляє рідину - eurolite. Технологія вирощування під євролайтинг має на увазі використання імідазолінової групи гербіцидів.

Параметри вибору посівного матеріалу соняшника

Головне завдання селекції - це забезпечити розробку насіння, яке відрізняється високою маслянистістю, що дозволяє отримати величезну кількість олії. Проте від посіву насіння до отримання урожаю проходить величезна кількість часу. На зростання посівів впливають не лише погодні умови та родючий ґрунт, але й особливості регіону. Що стосується Дніпропетровської, Донецької та Запорізької областей, то варто зазначити, що вони сприятливі для зростання вовчака. Це бур'ян, який обплітає корені соняшника та паразитує на них, висмоктуючи майже всі соки. Визначити наявність ураження цим бур'яном можна ще на етапі, коли верхньої частини та пагонів паразиту не видно. Коли насіння соняшника проростає, а на поверхні з'являється 8 листочків, вони починають в'янути та висихати, наче під час посухи. Це означає, що рослина хворіє та витрачає свої сили на зростання шкідників та паразитів.

Якщо у вашого сусіда минулого року був поганий урожай через вовчака, має сенс придбати спеціальне насіння соняшника, стійке до обробки гербіцидами імідазолінової групи. Зазвичай таку технологію називають “Чисте поле”.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також