Від великого генія до дитячих талантів: у рівненській арт-галереї нові експозиції

1690 0

Ми у соцмережах:

Від великого генія до дитячих талантів: у рівненській арт-галереї нові експозиції

Одразу дві нові виставки презентувала днями рівненська художня галерея «Євро-Арт». В одному залі галереї – картини геніального закарпатського художника Федора Манайла, в іншому – роботи учнів арт-студії Анни Вітрук.

«Палітра, що оживила художній простір Карпат» - так називається виставка картин Федора Манайла, приурочена пам’яті цього художника, який жив на початку та всередині XX століття. Виставлені у Рівному роботи взяті з приватної колекції. Тематика картин різножанрова, проте переважають пейзажні твори. Це пов’язано, насамперед, з тим, що у часи УРСР художник остерігався переслідувань з боку влади і упродовж тривалого часу не наважувався виставляти етнографічні твори, такі як «Інтер’єр гуцульської хати» чи «Інтер’єр гуцульської церкви».

Проте Федір Манайло відомий не лише як живописець, розповідають працівники галереї.

- Це надзвичайно велика рідкість – побачити в Україні ще десь, окрім Ужгорода, таку велику кількість робіт Федора Манайла, -- ділиться арт-менеджерка галереї Юлія Савуляк. – Колекцію робіт ми збирали самотужки. Сам Федір Манайло цікавий, власне, тим, що будь-яка справа, до якої він приступав, ставала шедевром. Це і живопис, і декоративне мистецтво. Він також відомий як етнограф. Консультантом фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» був саме Манайло. Його картини не можна віднести до конкретного стилю. У них дуже багато експресії, проте їх не можна назвати імпресіоністичними. Він є одним із корифеїв закарпатської школи живопису.

Друга виставка, яка на сьогодні є в «Євро-Арті», має назву «Я художник! Я так бачу!». Це  колекція робіт учнів арт-студії Анни Вітрук. Картини написали діти різних вікових категорій (7-19 років), усі відрізняються за жанром, стилем та манерою виконання. Для виставки відібрали роботи (їх майже 130) усіх вихованців.

- Перед виставкою дитина приносить підбірку своїх робіт, і комісія відбирає ті, які будуть представлені в галереї. До своєї творчої підготовки діти ставляться серйозно, адже це не просто гурток, це - школа образотворчого мистецтва, яка дає учням знання, необхідні для вступу до вищих навчальних закладів, - розповідає Анна Вітрук.

Виставки дитячих робіт у галереї відбуваються досить часто, адже, як зазначає керівниця арт-студії, для дитини можливість презентувати свою творчість є життєво важливою:

-Життєвий розвиток дитини полягає саме у мистецтві. Якщо дитина творчо розвинена, їй набагато простіше акліматизуватися у навколишньому світі і пристосуватися абсолютно до всіх професій. Ми надаємо дитині право вільно обирати стиль, не ламаючи її індивідуальний характер, її пріоритети і вподобання. Кожна людина народжується з талантом, важливо допомогти їй розкрити цей талант, - зазначає пані Вітрук.

До слова, більшість із дитячих картин можна придбати одразу в галереї.

Дарія Борисович.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також