Відійшла у засвіти відома на Рівненщині професорка-художниця-фотографиня

4043 0

Ми у соцмережах:

Відійшла у засвіти відома на Рівненщині професорка-художниця-фотографиня

Сумна звістка сколихнула колектив філологічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету – 20 червня закінчився земний шлях Галини Вокальчук, докторки філологічних наук, професорки кафедри української мови,, відмінниці освіти України.

Галина Вокальчук народилася 6 червня 1960 року в селі Башмачка Солонянського району Дніпропетровської області. У 1981 році з відзнакою закінчила філологічний факультет Рівненського державного педагогічного інституту. Працювала вчителем української мови та літератури в середній загальноосвітній школі № 1 м. Рівного. Із 1984 по 2006 рік викладала сучасну українську мову в Рівненському державному гуманітарному університеті. 1991 року захистила кандидатську, а 2009 року – докторську дисертацію з оказіональної номінації.

Упродовж 2006–2010 років працювала на посаді професорки кафедри української філології Національного університету «Острозька академія».

Із 2010 по 2020 рік керувала кафедрою української мови імені професора К. Ф. Шульжука Рівненського державного гуманітарного університету, започаткувала низку проєктів у співпраці з Національною академією наук України, Університетом імені Ф. Палацького (Оломоуць, Чехія). Із 2020 року продовжувала працювати на посаді професора кафедри.

Галина Вокальчук зробила значний внесок у розвиток сучасної української лексикології та лексикографії. Засновниця та науковий керівник лексикографічних лабораторій «Острозький неограф» і «NEOLEX-Рівне». Авторка понад 200 статей у вітчизняних і закордонних фахових виданнях, трьох одноосібних і трьох колективних монографій, зокрема «”Я – беззразковості поет” (словотворчість Михайля Семенка)» (Рівне, 2006), «Словотворчість українських поетів ХХ століття» (Острог, 2008), «Територія мови Тараса Шевченка» (Київ, 2016), «Дискусійні питання мовознавства в контексті сучасних наукових парадигм» (Рівне, 2020). Під її керівництвом вийшло 9 випусків лексикографічної серії «Українська індивідуально-авторська неографія», захищено 5 кандидатських дисертацій.

Незавершеною, на жаль, залишилася масштабна праця «Словник українського спротиву (неологія доби російської агресії 2014–2024 рр.)».

Креативність і організаторський талант допомагали Галині Миколаївні згуртовувати навколо себе обдаровану молодь для реалізації інноваційних задумів: додатку «Мова-розмова» до всесвітньо відомої гри «Кодові імена: гра слів», фотоальбому з елементами навчально-наочного посібника «У фокусі – орбіта ”2616 Lesya”» (у співпраці з фотохудожниками).

Доля обдарувала Галину Миколаївну багатьма талантами. Вона писала і публікувала прозу, професійно займалася живописом і фотографією. Неодноразово рівняни могли насолоджуватися виставками її картин і світлин у галереях міста. Закохана в життя і подорожі, охоче ділилася з усіма своєю позитивною енергією.

Колеги з РДГУ так розповідають про Галину Вокальчук:

- Вона була красивою і доброю жінкою, принциповою і порядною людиною. Із болем у серці усвідомлюємо, що вже ніколи не відчуємо її підтримки, не скористаємося мудрими порадами, не побачимо чарівної посмішки. З останнім подихом Галини Миколаївни осиротіли люблячий чоловік, двоє синів, четверо внуків. Щиро співчуваємо родині. Світла пам'ять про Галину Миколаївну – талановитого викладача, знаного науковця, неординарну особистість – завжди буде жити в наших серцях.Не стало чудової людини, науковиці, художниці, фотографині Галини Вокальчук. Сумуємо разом з рідними і друзями. Її добре серце завжди буде з нами. 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також