Відмінності, переваги та недоліки тепловізійних прицілів та монокулярів

3950 0

Ми у соцмережах:

Відмінності, переваги та недоліки тепловізійних прицілів та монокулярів

Багато мисливців, збираючись на нічне полювання, підшукують для себе необхідне обладнання, яке полегшить пошук звіра, і швидко визначить його місцеперебування. Саме тому мисливець обирає між двома різновидами обладнання: приладами нічного бачення і тепловізорами.

Чим відрізняється прилад нічного бачення та тепловізори?

Основна особливість у тому, що в приладах нічного бачення, які представлені на сайті https://control.ua/ua/teplovizory/, використовується величезна кількість оптики, лінз, виготовлених зі скла. Основне завдання - це максимально збільшити та забезпечити роздільну здатність в умовах повної темряви. Таким чином, прилад нічного бачення дозволяє побачити листя, гілки, а також око та інші частини тіла звіра в повній темряві. Тепловізор цього зробити не дозволить, бо він працює абсолютно за іншим принципом. В основі лежить зовсім не величезне збільшення цілі і можливість детального вивчення в темряві, а її виявлення за допомогою уловлювання інфрачервоного випромінювання.

В основі тепловізорів лежить величезна кількість відбивачів світла, виготовлених з рідкісноземельних металів, наприклад, германію. Завдяки інфрачервоному випромінюванню, що відбивається від нагрітих тіл, здійснюється фіксація мети. При цьому за допомогою тепловізора дуже складно ідентифікувати найдрібніші деталі. Іноді неможливо розглянути перешкоди, наприклад гілки, листя або стовбури дерев.

Конструкція та принцип роботи монокулярів, тепловізійних прицілів

Найбільш простим варіантом тепловізора вважається монокуляр.

Конструкція монокулярів та прицілів:

♦ Він представляє собою витягнуту трубку, яка складається з об'єктива, тубуса і спеціальної матриці, яка перетворює інфрачервоне випромінювання, подаючи його у вигляді зображення, що складається з різних рисок.

♦ Приціл - це більш дороге обладнання, яке дозволяє не лише виявити ціль у повній темряві засобам фіксації інфрачервоного випромінювання, але й здійснити наведення на ціль, а також збільшити її розміри, з деталізацією частин тіла.

Відмінність тепловізорів, що пропонує компанія control.ua, у різних функціях, розподільній здатності матриці і розмірах приладу. У різних фірм, що займаються випуском спеціалізованої оптики, є лінійка тепловізорів, Infratech, Flir, Pulsar, IWT, прицілів, та монокулярів (ручних), для спостереження за об'єктами. Такі монокуляри зручні для полювання. Монокуляром можна користуватися вночі та вдень, у туман, сніг, дощ. Він дозволить бачити живий об'єкт у високій траві, за дрібними кущами та гілками дерев. Монокуляри створені для полювання, патрулювання, армійські, з можливістю встановлення на зброю перед коліматорним прицілом.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також