Відома дослідниця історії Рівного та рівнян отримала премію

553 0

Ми у соцмережах:

Відома дослідниця історії Рівного та рівнян отримала премію

Галина Данильчук, наукова співробітниця Рівненського обласного краєзнавчого музею, цього року отримає премію ім. Свєшнікова в розмірі десяти тисяч гривень.

 Про це повідомляється на сторінці музею в мережі.

За ініціативою Галини Данильчук та безпосередньою її участю було створено понад 100 різноманітних виставок. Серед них особливої уваги заслуговують такі: "Золото з променів сонця", "Школа...Якою вона була", "Ляльковий вернісаж...або рівненські лялькарі представляють", "Не зломимо своїх присяг", "Волинські вітражі", "Рівненщина спортивна", "Талант Божою милістю", "Шевченкіана", "Родина Косачів і наш край", "Зимові християнські свята українців", "Дивосвіт Валентини Михальської", "Кожне ж дерево з плоду свого пізнається", "Рівненське Полісся. 20 років після Чорнобиля" та ін. За її ініціативою з 2003 р. ,щорічно, в грудні-місяці організуються виставки "Золоте сузір"я" та вшанування митців-ювілярів.

З 2003 р. традиційним стало проведення краєзнавчих читань "Згадаймо разом", однією з організаторів яких є Г.Данильчук. Наполегливо займається пошуком і популяризацією матеріалів про життя та діяльність родини травознавців Носалів. З її ініціативи в Рівному у 2001 р. встановлено пам’ятний знак М.Носалю, а в 2004 р. М. Носалю присвоєно звання " Почесний громадянин Рівного". Створена нею виставка "Кожне ж дерево з плоду свого пізнається" (життєпис М.Носаля) у листопаді 2005 р. була представлена на 1-му Всеукраїнському музейному фестивалі в м.Дніпропетровську.

Однією з основних тем її наукових досліджень є пошук матеріалів про корінні рівненські родини. Результатом чого є публікації статей на сторінках рівненської газети "Сім днів" та "Вісті Рівненщини" ("Рівненський родовід Молчановських", "Осінні зустрічі на вулиці Шевченка", "Грабник і долі його мешканців", "Пензель, театр і місто", "Городоцький Дідух", "Добрий слід на землі", "Михайло Носаль. Пам"ятаймо" та ін.). За її ініціативою та при безпосередній участі телекомпанія Рівне-1 знімає програму "Місторія", героями якої стали рівненські старожили. Данильчук Г.Ф. бере участь в етнографічних експедиціях селами Рівненщини (працювала в Корецькому, Гощанському, Здолбунівському, Рівненському, Березнівському р-х). Займається дослідженням об"єктів архітектури старого Рівного. Нею відзнято понад 100 об"єктів. Фотознімки представляються на виставках. Вона активний учасник наукових конференцій у - Києві, Луцьку, Рівному та інших містах України. Статті опубліковані в наукових збірниках: "Виставкова ретроспектива", "Михайло Носаль - фундатор народного цілительства", "Дві долі вишиті нитками", " Рівненські старожили". Бере постійну участь в проведенні масових заходів музею, презентацій виставок, святі "Музейні гостини" та ін. Нагороджена Грамотами Рівненської обласної державної адміністрації, управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, управління культури і туризму Рівненського міського виконавчого комітету.

Галина Федорівна заслужено користується авторитетом та повагою серед працівників культури області та громадськості міста. Вона є автором книг «Рівне у спогадах його мешканців (2012, 2019 рр.).


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також