На Рівненщину прибув вогонь миру, запалений у Вифлеємі. Щороку австрійські скаути беруть його в місці народження Христа і передають з рук в руки через кордони по всьому світу. Вранці, 16 грудня, рівненські пластуни привезли Вифлеємський вогонь миру зі столиці. Підвечір його внесли до Покровського собору в Рівному.
Передачу перших в області лампадок з вогнем миру бачило Суспільне.
Голова Рівненської окружної пластової старшини Софія Балагура розповіла, щороку пластуни поширюють Вифлеємський вогонь, який скаути передають з Австрії:
- Вони його беруть на місці народження Ісуса Христа, і в Австрії відбувається передача вогню, і пластуни їдуть в Австрію, забирають вогонь там і везуть до нас в Україну. Вже понад 33 роки вогонь мандрує Україною, і саме пластуни його поширюють по теренах нашої України.
Вона додала, що центральна передача Вифлеємського вогню в Рівному відбувається для місцевих громад та пластових осередків області. Цьогоріч пластуни привезли вогонь з Києва, куди їздили на загальнодержавну передачу.
- Сьогодні це центральна передача, де ми передаємо вогонь для громад міста Рівного, а також для осередків пласту, які є в Рівненській області. Цьогоріч наші пластуни їздили до Києва на центральну передачу і брали вогонь та потягом нічним привозили його сюди, і ось так він добрався до нас цього року, — продовжила Софія Балагура.
Зокрема, вогонь миру дістанеться села Здовбиця Рівненського району. Член молодіжної організації "Пласт" Антон розповів, що привезе його додому:
- Далі вогонь відправиться в моє село. Там ми його будемо розносити по церквах, школах і можливо ще у сільську раду.
Рівнянка Світлана також доєдналася до обміну вогнем.
- Це вогонь миру. Ми надіємося, що цей рік принесе для нас мир, — поділилася жінка.
Передача вогню відбулася традиційно у Свято-Покровському соборі Православної церкви України.
- Дякуємо всім, що мали можливість долучитися до передачі цього Вифлеємського вогню. Його можна буде взяти також у наших храмах Православної церкви України у місті Рівному, — наголосив священник Свято-Покровського собору ПЦУ Петро Мартинюк.
Зі слів рівнянки Анастасії, вогонь є символом стійкості українців:
- Цей вогонь, як символ. Ну, такий символ стійкості наших людей, незважаючи ні на що, все-таки молодь зібралася, і, не зважаючи на холод, на погоду, передає цю традицію