«Кіборга» з Квасилова вигнали з фракції «ЄС», бо має власну думку

3195 0

Ми у соцмережах:

Федір Мисюра

Після двох років депутатства у міськраді Рівного Федора Місюру несподівано виключили з фракції «Європейська Солідарність», яка, до речі, сповна скористалася його ім’ям, як захисника Донецького аеропорту, під час виборів. Тепер же виключили з фракції із формулюванням, що ветеран АТО «порушив партійну дисципліну».

Павло Алексєвич, голова фракції «ЄС»:

— У нас, можливо, найдемократичніша фракція, бо з багатьох питань буває, що думки всіх десяти членів фракції не збігаються. Але є критичні питання, які становлять основу партійної діяльності. І таким переломним моментом для нас стало голосування Федора за ініціативу «Слуг Народу» «не виносити на пленарне засідання політичних питань». Партія «ЄС» категорично не схвалює таку позицію, бо все, що відбувається в сесійній залі, і є політикою. Саме на цій сесії міськрада Рівного мала розглядати звернення щодо заборони філії так званої Російської православної церкви в Україні. Для нас це звернення було принциповим. Адже утвердження української церкви нерозривно пов’язано з перемогою нашої держави. Однак тоді на сесії відбулася маніпуляція провладної партії, під час якої була проголосована ця заборона на політичні рішення. Робилося це під тезою, «щоб не розколювати суспільство».

Однак це не єдине питання, під час розгляду якого Федір Мисюра діяв не так, як вирішила фракція. Тільки за липневу сесію він зробив 73 голосування врозріз із рішенням більшості фракції. Тому за порушення партійної дисципліни та голосування спільно зі «Слугами Народу» Федір був виключений із фракції. Він залишається депутатом, патріотом та чудовою людиною, але доки його політичні погляди відрізняються від поглядів партії, від якої він був обраний, він не може бути членом нашої фракції.

Федір Мисюра, депутат міськради:

Я здивувався, коли почув, що мене виключили з фракції. Я не знав про засідання, на якому розглядали питання, яке стосувалося мене. Мене виключили з фракції з формулюванням, що я порушив партійну дисципліну. Бо я підтримав рішення, яке забороняє до кінця війни займатися політикою. Іншими словами, після ухвалення цього рішення міська рада тепер може займатися винятково комунальними проблема, від яких залежить життєдіяльність Рівного. На мою думку, це правильно, бо до кінця війни усі політичні сили повинні об’єднатися заради перемоги. Політикою будемо займатися після війни. Щоправда, я впевнений, що це формулювання про виключення мене з фракції є лише формальним приводом. Бо була низка питань, які я відстоював всупереч лінії фракції. Наприклад, сільська рада селища Квасилів виділила людям землю. Місцеві жителі уже витратили гроші та зробили документи на неї. Однак після об’єднання Рівного та Квасилова міськрада не дозволяє людям приватизувати ці земельні ділянки. Депутати не дають погодження без пояснень.

Була ще історія з відданням в оренду Будинку побуту в Рівному. За це рішення я не голосував, бо вважаю його дискусійним. Коли фракція постановила підтримувати це рішення в унісон з іншими політичними силами, то я просто вийшов із сесійної зали. Також твердження про те, що я більше 70 разів голосував урозріз із інтересами фракції, є смішним. Зараз війна, я перебуваю на службі у лавах ЗСУ. Коли була сесія, то я міг бути присутнім лише дві години. За ці дві години депутати спромоглися розглянути лише одне питання...

Хоч мене виключили з фракції «ЄС», проте я досі залишаюся членом партії. Буду чекати реакції головного офісу партії. Вважаю, що там ухвалять розумне рішення. Просто так відібрати мандат у мене не можуть, адже я обраний по мажоритарному округу. Для цього потрібно зібрати 5 тисяч підписів виборців. Рівненський осередок «ЄС» розуміє, що стільки підписів на окрузі вони не зберуть.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також