На Острожчині виявлено, що на території площею 1,6 гектара, вирізали майже тисячу дерев — сосни, клени, ясени, берези, граби та дуби. Всі ці дерева вважаються цінними породами, а територія, на якій їх вирізали, захищається законом — бо це національний природний парк.
Території у майже шість тисяч гектарів надано статус Національний природний парк «Дермансько-Острозький» у 2009 році указом Віктора Ющенка, який був на той час президентом України. Адже у лісах на території колишнього Здолбунівського та Острозького районів є рослини та тварини, занесені до Червоної книги України.
Після виявлення чималої кількості пеньків Офіс генерального прокурора взявся перевіряти документи парку. Підозри впали на колишнього головного лісничого Рівненщини, який дозволив вирубування дерев на цій території без отримання дозволів від Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та Рівненської ОДА.
Загальна сума завданих державі збитків склала 1,7 млн грн. Слідство інкримінує посадовцю неналежне виконання службових обов’язків (ч. 2 ст. 367 КК України). Наразі вирішується питання щодо накладення арешту на майно підозрюваного для забезпечення відшкодування завданих державі збитків.
Хоч прокуратура не розголошує прізвище підозрюваного, однак відомо, у той час, про якиій говориться у кримінальній справі, на посаді головного лісничого Рівненщини працював Михайло Прокопчук.
Володимир Захарчук, директор департаменту екології Рівненської ОДА:
— Національний природний парк створюється, щоб захистити унікальну природу та фауну, яка є в цьому місці. У «Дермансько-Острозькому національному природному парку» живуть унікальні червонокнижні кажани та ростуть рідкісні рослини. Природа цього місця унікальна тим, що там сходяться три кліматичні зони. Вирубування в національних природних парках з 2019 року взагалі заборонені. На той час, коли це сталося, то зрізання дерев було можливе, але при умові отримання ліміту і дозволу. До обласної адміністрації за отриманням дозволу ніхто не звертався.