![Віталій Коваль: габаритно-ваговий контроль на дорогах має бути цілодобовим](/img/650/vitaliy-koval-habaritnovahoviy-kontrol-na-dorohakh20191105_2406.jpg)
Чому на Рівненщині дороги в жахливому стані? Одна з головних причин - їх розбиває перевантажений великогабаритний транспорт.
Так вважає голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.
- Як з цим боротися? На ключових автошляхах треба здійснювати габаритно-ваговий контроль. Скільки пунктів такого контролю нині існує в області? ДВА:а/д М-06 Київ - Чоп, км 420 та а/д Н-25 Городище - Рівне - Старокостянтинів, км 208. Для перевірки вантажних авто та штрафування порушників розглядаємо можливість відкриття ще дев'яти пунктів габаритно-вагового контролю на основних трасах Рівненщини, - повідомив чиновник на своїй сторінці у мережі Фейсбук. - Інакше не важливо скільки якісних доріг ми побудуємо, якщо їх за кілька років розіб'ють вантажівки. Особливо у північних районах області, де перенавантажений транспорт виїжджає із кар'єрів. Причому габаритно-ваговий контроль має бути цілодобовим. Адже нині фіксуємо відстій десятків великогабаритних авто неподалік пунктів зважування, які працюють лише в денну пору доби. Приходить ніч і вони продовжують рух, руйнуючи асфальтне покриття. Також ми ініціюємо звернення до Кабінет Міністрів України стосовно внесення змін до законодавства. Нині штрафи за "перегруз" 100% йдуть у держбюджет. Хоча дороги розбивають в області. Відтак, справедливо буде частину залишати на місцях і перераховувати до нашого дорожнього фонду. Настав час навести порядок на наших дорогах
.