Віталій Коваль притягнув на Рівненщину інвестора зі світовим ім’ям, який розробляє штучний інтелект

1922 0

Ми у соцмережах:

Віталій Коваль притягнув на Рівненщину інвестора зі світовим ім’ям, який розробляє штучний інтелект

Завдяки зусиллям голови Рівненської облдержадміністрації, кандидата на посаду міського голови Рівного Віталія Коваля на Рівненщину вдалося залучити ще одного потужного інвестора – Bitfury Group.

Це компанія зі світовим ім’ям. На Всесвітньому економічному форумі у Давосі її по праву назвали технологічним піонером. Адже компанія впроваджує інноваційні технології, серед яких – штучний інтелект.

«Bitfury Group прийняла рішення про реалізацію проекту – поряд із Рівненською АЕС збудують перший дата-центр в Західній Україні! Це грандіозний та унікальний проект не лише для Рівненщини, а й для України. Адже вперше дата-центр підключений до потужностей атомної електростанції. Це дає переваги для стабільного споживання та можливості використання станції профіцит енергетики», - зазначив Віталій Коваль.

Робота над проектом «Дата-центр в РАЕС» тривала близько року. Робоча група із вивчення умов співпраці складалася із фахівців Рівненської ОДА, ДП НАЕК «Енергоатом», ВП «Рівненська АЕС», Міністерства цифрової трансформації, Вараської міської ради та незалежних експертів. Дата-центр – це проект, який передбачає: для галузі – ефективне використання АЕС надлишку атомної енергетики; для Рівненщини – мільйонні інвестиції, робочі місця, розвиток освіти, IT, зростання бюджетів; для України - виробництво «чистої» електроенергії, надійність збереження даних та впровадження проектів нового покоління – розвиток хмарних технологій та штучного інтелекту.

Переговори з інвестором тривали декілька місяців, спеціально була створена робоча група при ОДА. Велика подяка учасникам групи - Павлишину Павлу, Мензулу Олександру, Кравченко Ігорю, Нікандрову Дмитру, Гевци Ігорю.

«Інвестиційний проект передбачає великі приватні капіталовкладення, нові робочі місця та сигнал для інвесторів – тут можна розвивати такі серйозні індустрії національного масштабу. Це буде перший дата-центр в Західній Україні, який породжує розвиток ІТ-освіти та галузі інженерії. А головне, це – можливість для прямого продажу атомної енергетики і вирівнювання її споживання. Створення такого дата-центру – це продовження позиціонування Рівненщини, як технократичного хабу», - додає голова ОДА Віталій Коваль.

Передвиборча агітація.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також