Війна за облдержадміністрацію. З кого обиратиме президент?

1741 0

Ми у соцмережах:

Війна за облдержадміністрацію. З кого обиратиме президент?

Останній тиждень головною темою політичного життя Рівненщини є призначення голови обласної державної адміністрації. На думку аналітиків місцевих ЗМІ, основними претендентами на цю посаду є представники пропрезидентської партії, керівник обласної організації «УДАР» Анатолій Сидорук та екс-голова РОДА Віктор Матчук. Всі вони мають свої слабкі та сильні сторони, які активно використовуються у політичній війні за владу в області.

Альтернативні кандидати

Найменш вірогідним варіантом розвитку подій є призначення на посаду голови Рівненської облдержадміністрації людини не з президентської партії. Так вже повелося, що українські гаранти не люблять ділитися владою. Щоправда, відкидати таку можливість не варто хоча б тому, що персональний склад партії Порошенка на Рівненщині дуже слабкий. Тому якщо президент раптом відмовиться від принципу розміщення «своїх людей» на ключових посадах, найбільші шанси очолити область мають Анатолій Сидорук та Віктор Матчук. Анатолій Сидорук є головою обласної організації партії «УДАР» та особистим другом Віталія Кличка. Досвідчений політик та бізнесмен, він не приховує свого бажання очолити область. Його козирем є підтримка значної частини населення та впливових громадських організацій. Віктор Матчук, який вже був головою облдержадміністрації в часи Ющенка, може вдруге претендувати на цю посаду завдяки дружбі з Юрієм Луценком. Якщо той замовить за нього добре слово перед президентом. Кандидатів від «Народного фронту» в списку претендентів взагалі можна не розглядати. Їм президент контроль над областю не віддасть хоча б тому, що Арсеній Петрович і так отримав чимало влади в новій коаліції. Такі ж шанси і в екс-нардепа від Партії регіонів Юрія Благодира, кандидатуру якого просувають окремі місцеві ЗМІ. Всі балачки про його можливе призначення є безпідставними хоча б тому, що призначити «регіонала» на посаду очільника патріотичної області рівносильно самогубству.

Пропрезидентська вертикаль

Зазвичай крісло голови облдержадміністрації віддається довіреній особі президента за певні заслуги чи авансом в рахунок майбутніх послуг. У нашій ситуації на посаду голови РОДА одночасно претендують аж три представники партії Петра Порошенка. Однак говорити про те, що владне крісло може стати винагородою для Олександра Данильчука, Олексія Муляренка чи Віталія Чугуннікова, немає підстав. Скоріше навпаки. За дуже короткий період існування пропрезидентської політичної сили ці персонажі вже встигли зарекомендувати себе не з найкращого боку. Чого тільки варті невдало проведені в області вибори та програна мажоритарка. Однак судячи з останніх подій, обирати президентові особливо нема з кого, і це активно використовують всі три претенденти. Щоправда, в кожного свої мотиви та інструменти досягнення мети.
danilchuk
Олександр Данильчук
Наприклад, для заступника голови Рівненської обласної ради Олександра Данильчука посада голови облдержадміністрації є останнім шансом втриматися на політично-владній арені. Смітникова люстрація та програш на виборах всерйоз підірвали і без того сумнівний авторитет цього політика. Мабуть, саме тому Олександр Данильчук фактично не приділяє уваги обласній раді, зосередившись в основному на вакантному місці голови РОДА. Щоправда, шанси його отримати перемогу у битві пропрезидентських кандидатів виглядають доволі примарними. З достовірних джерел відомо, що в столиці пана Данильчука не жалують. Виключення з «Батьківщини», співпраця з «регіоналами», корупційні та інтимні скандали не додають йому очок. Фактично, єдиним козирем Олександра Данильчука є його близька дружба з наближеним до президента політиком Миколою Томенком. Саме він посприяв тому, що Олександр Данильчук балотувався на останніх виборах під брендом Петра Порошенка. Щоправда, перемогти це йому не допомогло.
chugunnikov
Віталій Чугунніков
Більш заплутаною є ситуація з пропрезидентськими кандидатами Олексієм Муляренком та Віталієм Чугунніковим. Насправді, хто б з цих двох не став головою РОДА, фактичним господарем області буде Віталій Чугунніков. Більше того, саме пан Чугунніков запропонував призначити Олексія Муляренка і всіляко підтримував його кандидатуру в надії стати сірим кардиналом області. Правда, спроба лобізму не увінчалася успіхом, і тепер отримати владу Віталій Чугунніков зможе лише особисто включившись у боротьбу за адміністративний престол. Що він, напевно, і робить. Принаймні вже є інформація про активну участь екс-нардепа в призначенні керівників бурштиноносного Березнівського та Рокитнівського районів. Віталій Чугунніков начебто відстоює на посади голів цих райдержадміністрацій Віктора Федаса та Миколу Кушніра. Останній, до речі, більш відомий під прізвиськом «Захарка». Нещодавно в Мережі гуляло відео конфлікту озброєних людей, які відстоювали інтерес «Захарки» в боротьбі за територію видобутку бурштину. Крім того, до команди Віталія Чугуннікова також вже можна віднести головного податківця області Дмитра Зайцева та заступника голови РОДА Юрія Приварського. Формування команди голів районних адміністрацій може свідчити про впевненість Віталія Чугуннікова у своїх силах, а її склад дозволяє припустити основні напрями діяльності потенційно майбутнього голови РОДА. Таким чином, на сьогодні найімовірнішим кандидатом на посаду голови Рівненської облдержадміністрації є Віталій Чугунніков. Щоправда, це призначення однозначно не піде на користь ні президенту, ні його політичній силі. Попри організаторські здібності та бізнесову жилку, Віталій Чугунніков взагалі не є оратором і погано володіє українською мовою, що може перетворити його на «азірова» обласного масштабу. Більше того, призначення Віктора Федаса та Миколи Кушніра на посади голів Березнівської та Рокитнівської РДА однозначно призведе до серйозних заворушень в і без того неспокійних районах.
Сергій ТКАЧЕНКО.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також