Рівненська влада і волонтери

1180 0

Ми у соцмережах:

Рівненська влада і волонтери

Торішня виборча кампанія показала, наскільки зручно мати волонтерів. Наприклад, так звані волонтери громадської організації «Рівне Разом» зробили, мабуть безкорисливо, чимало добрих справ для виборців, які потім голосували за представників однойменної партії. А от міський голова Олександр Третяк, який здобув на виборах перемогу за підтримки партії «Європейська солідарність», на волонтерську підтримку партійців чомусь не сподівається. Зокрема, під час негоди, яка стала першим великим випробуванням міського голови, йому на допомогу прийшли волонтери-протестанти та члени громадської організації «4х4».

Якщо протестанти були помічені з лопатами за очишенням від снігу кількох зупинок громадського транспорту, то поле діяльності власників позашляховиків, які входять до ГО «4х4», значно більше.

Олександр Гайдук, засновник ГО «4х4»:

— Організація була створена і зареєстрована в Березному у 2019 році. Зібралися разом люди, які мають позашляховики, щоб представляти Рівненщину на різноманітних змаганнях, разом влаштовувати екскурсії у визначні історичні місця області. У Рівному допомогу зараз надають наші рівненські хлопці. Вони дуже активні. Роман Лабяк — друг міського голови Рівного Олександра Третяка і заодно активний член клубу.

Координатор рівненської гілки ГО «4х4» Роман Лабяк стверджує, що волонтери не перший рік проводять подібні заходи. Щоправда, якось не пригадується їхня волонтерська активність за головування міського голови Володимира Хомка. А ось довезенням медиків на роботу в період жорстких карантинних обмежень займалися — на прохання тодішнього кандидата на посаду міського голови Олександра Третяка.

— Ми з ним не друзі, — раптом чомусь заперечує Роман Лабяк. — Просто Олександр звернувся, чи не можемо допомогти. А я люблю робити добро. На допомогу задіяно близько 25 наших позашляховиків. З міського бюджету на пальне нам нічого не виділили, але ми й не претендуємо. І в людей не просимо, вони самі часто виявляють ініціативу чимось віддячити за допомогу.

При цьому Роман Лабяк на запитання, чим заробляє на життя, стверджує, що якогось власного бізнесу не має. «На хліб є і з того радію», — сказав він.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— Це люди, які самі відгукнулися на заклик міської влади про допомогу. Самоорганізувалися і допомагають в період негоди. Частина з цих людей — учасники інших волонтерських проєктів, наприклад, «Підвези медика». Вони зарекомендували себе як небайдужі громадяни.

А ось про волонтерів «Рівне Разом» останнім часом не чути нічого. Тож ми поцікавилися у секретаря Рівненської міської ради Віктора Шакирзяна, який під час виборів тісно з ними співпрацював, чим займаються зараз і чому не допомагають рівнянам боротися з наслідками негоди.

— ГО «Рівне Разом» продовжує ту діяльність, яку декларувала, — запевняє Віктор Шакирзян. — Це в першу чергу опіка над соціальними проєктами. Допомога дитячим закладам, зокрема, дітям, що опинились у складних обставинах, і тим, які проводять реабілітацію для тих, хто має особливі потреби. Організація активно працює з військовиками, родинами загиблих, ветеранськими організаціями. Є кілька проєктів на весну. Я особисто взяв участь у кількох акціях, але у зв’язку з обранням секретарем Рівненської міської ради зараз більше часу приділяю цій діяльності.

Що стосується очищення міста від снігу, то все ж це завдання комунальних служб — дбати про належне утримання доріг. Ситуація у зв’язку з погодними умовами складна. Але перекладати на рівнян ці питання, погодьтесь, нечесно. Так, комунальне підприємство, яке опікується цим питанням, має обмежені ресурси. Зокрема, недостатньо техніки для такої позаштатної ситуації з інтенсивними снігопадами. Але я впевнений, що саме новий депутатський корпус має зараз напрацювати рішення для зміцнення потенціалу наших комунальних служб.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також