Вода — за графіком. Чи можливо таке у Рівному?

1058 0

Ми у соцмережах:

Вода — за графіком. Чи можливо таке у Рівному?

Погодинної подачі води у квітні в Рівному не буде. Але до такого рішення, ймовірно, доведеться повернутися. Адже «Рівнеоблводоканал» продовжує тонути в боргах. Через тарифи на водопостачання, які не дозволяють покрити витрати, а підвищувати їх під час війни заборонено. Тож владі все одно доведеться вирішувати цю проблему. Один з варіантів уже запропонувала рівненська депутатка Галина Кульчинська — виділити для «Рівнеоблводоканалу» компенсацію з міського бюджету.

Галина Кульчинська, депутатка Рівненської міської ради:

— Є постанова Кабміну, відповідно до якої у бюджеті Рівного залишається 4% від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Ці гроші можна спрямовувати винятково на компенсацію різниці у тарифах для населення. Адже уряд ухвалив рішення заборонити піднімати тарифи для населення під час війни. Однак міська рада Рівного чомусь спрямовує усі ці 4%, а це понад 100 мільйонів гривень, лише для «Рівнетеплоенерго». Я постійно ставила питання: чому ми підтримуємо приватне підприємство, а наше обласне — ні? Велика частка заборгованості «Рівнеоблводоканалу» — це електрична енергія. Мені постійно аргументували, що місто не може направляти компенсацію «Рівнеоблводоканалу», бо власником підприємства є область. Однак я впевнена, що можна знайти правильне рішення, було б бажання... Не забуваймо, що «Рівнеоблводоканал» — це дуже важливе стратегічне підприємство. Уявіть, що щось, не дай Бог, сталося... Якщо Рівне залишиться без води, то за кілька днів настане повний колапс.

Андрій Карауш, голова Рівненської облради:

Проблему квітня і можливого погодинного застосування пониженої подачі води вдалось вирішити, оскільки з міського і обласного бюджетів виділили кошти для покриття поточних витрат на електроенергію. Далі, щоб вирішити направду непросту ситуацію, є два шляхи.

Перший шлях — дозволити застосовувати економічно обґрунтований тариф для населення, він затверджений на 2025 рік на рівні 57,072 грн. Зараз за таким тарифом сплачують юридичні споживачі, а от населення, яке становить приблизно 82% споживачів «Рівнеоблводоканалу», має тариф 32,592 грн. Існує урядовий мораторій на підвищення цін, водночас компенсації різниці у тарифах немає. Це — одна із причин, які завдають збитків.

Другий шлях — дотаційна підтримка з бюджетів. Ми розглядаємо таку можливість, але все залежить від спроможностей, адже, нагадаю, в країні війна. Водночас додам, що за 2023 та 2024 роки з бюджетів області та Рівного вдалось виділити 68 млн грн. У цьому році — 2 млн з обласного, близько 3 млн з трьох сільських громад (Бабинської, Білокриницької, Великоомелянської). Найближчим часом з обласного і міського планується ще 8 млн. Але навіть і це не покриє тих збитків, які є, бо лише за два перших місяці 2025-го вони склали понад 18 млн грн і продовжать накопичуватись.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

загрузка...

Читайте також