Водії відмовилися возити чоловіка з інвалідністю безкоштовно. Бо часто їздить

2738 0

Ми у соцмережах:

Олександр Місюра

Пільгове перевезення у громадському транспорті – тема постійних дискусій та сперечок. Найчастіше – між пасажирами, які відповідно до законодавства мають право на безоплатний проїзд, та водіями, які відмовляються провозити через відсутність компенсації з бюджетів. Не став винятком і маршрут Рівне-Обарів.

Днями до редакції зі скаргою звернувся мешканець села Олександр Місюра. Чоловік має третю групу інвалідності через вирізану нирку і зібрав усі потрібні довідки, які стверджують: він має право на пільговий проїзд у приміському транспорті.

- На маршруті до Обарова працює два водії, - розповідає пан Місюра. – Будь-яких проблем раніше з ними не виникало, а перед Новим роком вони почали періодично відмовляти мені у пільговому проїзді. З березня за усі поїздки до міста уже плачу. Звертався зі скаргами до управління Укртрансбезпеки. Воно спершу штрафувало перевізника, а зараз інспектори кажуть: «Розбираємося». На тижні один з водіїв взагалі не пустив мене до салону, хоча декого з пільговиків перевозять безкоштовно. Кажуть, що самі обирають, кому відмовляти у пільговому провезенні, а кому ні.

Рейс Рівне-Обарів обслуговує перевізник Руслан Селецький. Про скарги Олександра Місюри він знає, проте свої працівників захищає:

- Водії працюють у мене вже близько 10 років, вони неконфліктні, на відміну від пана Місюри, - зазначає пан Селецький. – Місюра почав нахабніти, тому йому і стали відмовляти у пільговому перевезенні. Він же часом по кілька разів на день їздить. А за пільговиків держава не компенсує перевізникам. Законодавство зобов’язує нас перевозити пільгові категорії населення, якщо є компенсації за їхнє перевезення. А у мене є офіційний лист від органу місцевого самоврядування, в якому відмовлено підписувати договір про такі перевезення – через відсутність фінансування. Укртрансбезпека спершу наклала штраф, а потім погодилися з моїми аргументами. Звісно, ми перевозимо безоплатно частину пільговиків, розуміємо, що декому дійсно немає за що платити за проїзд.

Начальник обласного управління інфраструктури Федір Мисюра також розбирався у скарзі. Зазначає, що важко визначитися, хто правий, а хто ні у цій ситуації.

- Компенсовувати за пільговий проїзд мають органи місцевого самоврядування, але коштів на це дійсно немає, - зазначає пан Мисюра. – Розуміємо і людей, які мають право на пільгове перевезення, і перевізників – за посвідчення інваліда пального чи запчастини не купиш. Будемо сподіватися, що цей перманентний конфлікт буде вирішено завдяки постанові Кабміну про монетизацію пільгового перевезення.

Алла САДОВНИК.

 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також