Чи не вперше у цьому році на стадіоні «Мототрек» знову було чути ревіння моторів. Четвертого листопада відбулись змагання зі спідвею серед юніорів на «Кубок ТСОУ». Дійство привернуло увагу десятків уболівальників. Однак такі масштабні заходи в умовах війни уже важко уявити без волонтерів. Завдяки їхнім старанням на потреби ЗСУ вдалося зібрати більше 40 тисяч гривень.
За словами рівненської волонтерки, депутатки Рівненської міської Катерини Марчук, організатори спортивних змагань самі їх запросили, бо розуміють, наскільки зараз важливо допомагати армії:
— Наші благодійні ярмарки ми проводимо спільно з громадськими організаціями «Рівне Разом» та «ДАР». Вони стали настільки впізнаваними, що організатори різних заходів самі нас запрошують. Так відбулося і цього разу. Пройшли змагання зі спідвею для дітей. Нам вдалося зібрати допомогу для наших хлопців на фронті. Скажу, що організація благодійних ярмарків потребує певних зусиль. Якщо спочатку люди самі збирали волонтерську допомогу, то тепер цей процес потрібно стимулювати. Я маю припущення, чому так відбувається — економічні труднощі, які, мабуть, відчув кожен з нас. Тому людей потрібно якось заохочувати. А найкраще у цьому і є публічні заходи.
Свій волонтерський шлях Катерина Марчук розпочала у Польщі. З початком війни там запрацював волонтерський штаб, куди надходила благодійна допомога з усієї Європи. Звідти її направляли вантажівками до Рівного, а потім продукти харчування й медикаменти їхали на схід. Однак з часом кількість допомоги почала різко зменшуватися. Тому волонтерка разом з однодумцями організувала у невеличкому польському містечку Янові-Любельському, а потім і у Любліні великі ярмарки. Домовитися з польською владою Катерині Марчук допоміг її статус депутатки міської ради. Місцеві майстрині направили з Рівного до Польщі свої вироби та випічку, які там були успішно продані волонтерами.
По приїзді до Рівного Катерина Марчук разом із громадською організацією «Рівне Разом» та «ДАР» організували півдесятка благодійних ярмарків. Справжній рекорд рівненські волонтери встановили на свято Покрови, зібравши понад мільйон гривень.
Сама ж Катерина Марчук розповідає, що вони з командою аж ніяк не збираються зупинятися:
— Завдяки нашим благодійним ярмаркам, а також донатам, які надходять до громадської організації «ДАР» з різних куточків світу, уже вдалося купити більше шістдесяти автомобілів. Всі вони були відправлені нашим хлопцям «на нуль».
Окрім позашляховиків, українська діаспора з Англії придбала бронеавтомобіль. Наразі хочемо купити ще одну таку «броню». Також вже куплено чотири спеціальні антидронові рушниці, на які є величезний попит у наших захисників. Заплачено і за п’яту рушницю — зараз ми на неї чекаємо. Окрім того, на фронт постійно відправляються інші необхідні для військових речі. Але потреби у нашої армії і надалі великі.
Завдяки тісним знайомствам у Польщі волонтерам вдається допомагати не лише військовим. Катерині Марчук, разом із секретарем Рівненської міської ради Віктором Шакирзяном та головою ГО «Рівне Разом» Світланою Марчук, вдалося домовитися із владою міста Кельце про передачу двох автобусів у Рівне. Транспортні засоби було передано громадській організації «Рівне Разом», яка перенаправила їх для міського відділу освіти. Один автобус тепер перевозить вихованців реабілітаційного центру «Особлива дитина», а інший — на потреби Палацу дітей та молоді.
— Всі розмови, що європейці неохоче підтримують українців, є вигадками, — говорить Катерина Марчук. — Думаю, такі чутки спеціально поширює росія, щоб нас розсварити. Звісно, що Європа не була готова до такої великої війни. Однак після вторгнення європейці згуртувалися. Також наші сусіди зіштовхнулися з економічними та енергетичними труднощами. Але європейці не здаються, бо розуміють, що у нас спільний ворог — росія.
Хоча попереду зима, проте волонтери не планують зупинятися й надалі організовуватимуть благодійні ярмарки для підтримки ЗСУ. Як уточнила міська депутатка, вони зупиняться уже «після перемоги», а для цього робитимуть усе, аби це сталося якнайшвидше.