Всі школи та дитсадки Рівного забезпечать електрогенераторами

1189 0

Ми у соцмережах:

Всі школи та дитсадки Рівного забезпечать електрогенераторами

Окрім того, в різних мікрорайонах міста на базі комунальних освітніх закладів на випадок перебою з тепло- та електропостачанням будуть організовані пункти тимчасового перебування громадян.

 Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив Секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян.

Наше головне завдання сьогодні - підготувати місто до будь-якого перебігу подій. Якщо ворог не припинить своїх спроб знищувати об’єкти критичної інфраструктури, ми можемо опинитися в дуже скрутних обставинах. Принаймні, до моменту, поки наші ремонтні бригади зможуть усунути наслідки пошкоджень, ми повинні допомагати мешканцям міста, забезпечити обігрів людей, передбачити можливість харчування, дати можливість підзарядити телефони та інші прилади. Саме тому, депутати ініціювали створення таких тимчасових пунктів перебування на базі комунальних освітніх закладів. Для їх функціонування уже передбачено придбання електричних генераторів відповідної потужності та запасів продуктів харчування та питної води на 10 діб”, - зазначив Віктор Шакирзян.

Загалом, в різних районах міста функціонуватиме 21 такий пункт.

Комісією було серед інших закладів обрано 14 шкіл та 7 дитячих садків. Це ті заклади, які вже готові приймати людей. Тобто в них було переведено утеплення та є наявне обладнання для організації харчування. Зараз питання стоїть головним чином в забезпеченні цих закладів електрогенераторами відповідної потужності 60-70 кВт.

Генератори такої потужності потрібні для забезпечення освітленням приміщень, роботи плит, холодильників, вентиляції і для того, аби дати можливість людям підключити до живлення телефони та інші прилади.

За словами членів комісії, що проводила обстеження згаданих закладів, пункти тимчасового перебування зможуть прийняти 30-40 тисяч мешканців міста.

Паралельно, управлінням інфраструктури та благоустрою розроблено програму часткової компенсації вартості придбання електрогенераторів для мешканців багатоповерхових будинків. З міського бюджету буде компенсовано до 50 % вартості генератора.

Ракетний удар окупантів 22 жовтня цього року по об’єктах критичної інфраструктури міста продемонстрував необхідність вжити додаткових заходів для захисту населення на період, поки ремонтні бригади відновлюватимуть стабільну подачу електроенергії та тепла.

Робоча група у складі представників депутатського корпусу та виконавчих структур Рівненської міської ради станом на сьогодні оглянула приміщення низки навчальних закладів та підготувала пропозиції щодо їх додаткового забезпечення електричними генераторами відповідної потужності, а також напрацьовує перелік матеріалів та обладнання, необхідних для тривалого перебування в них людей. Обирали заклади, де розміщуватимуться пункти тимчасового перебування громадян з огляду на те, чи були ці заклади попередньо утеплені та чи мають вони необхідне для забезпечення харчування громадян обладнання.

Відповідне рішення про виділення коштів для функціонування таких пунктів буде ухвалене уже на найближчому засіданні міськради Рівного.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також