Встановлять прозорі та єдині для всіх правила у забудові - завдяки уточненню плану зонування Рівного

719 0

Ми у соцмережах:

Встановлять прозорі та єдині для всіх правила у забудові - завдяки уточненню плану зонування Рівного

Змінити містобудівну ситуацію в місті, зупинити безсистемну забудову, корупцію та “ручне” вирішення питань в будівельній сфері - це вдасться зробити завдяки прийняттю сьогодні на сесії уточнень до плану зонування Рівного. Подав проєкт цього рішення депутат від "Європейської Солідарності" архітектор Дмитро Котляров.

Зонінг (план зонування) - це один з різновидів містобудівної документації, який ділить місто на зони та визначає, що і де можна будувати, якої висоти, який відсоток ділянки має займати будівля.

В нормальному світі зонінг захищає мешканців від недобросовісних забудовників та корумпованих чиновників, бо вказані в ньому параметри забудови чіткі, однозначні і однакові для всіх. Їх не можна “обійти” і дозволити, наприклад, збудувати багатоповерхівку там, де густонаселений центр міста чи запланована соціальна інфраструктура. Таким чином, місто може гарантувати мешканцям, що їхні діти будуть мати садок недалеко від дому, а висотку не зведуть поряд з приватним сектором, перекривши світло на сусідній ділянці.
Але в Рівному дотепер все було не так. Зонінг, яким місто користувалося, був зроблений на основі старих карт і застарілим. Через те, що в документацію не вносили уточнення, з часом вийшло взагалі так, що межі зон проходять прямо по будинках і ділянках та розривають їх між різними зонами. Наприклад, будівля першого корпусу НУВГП потрапляє одразу в дві зони, що абсолютно нелогічно.

Крім цього, українське законодавство в сфері містопланування змінювалося за роки декілька разів, а в зонінг ці чинні оновлення також не вносили. Після змін законодавства 2012 року наш зонінг почав взагалі нести доволі формальний характер, основним чином лише адмініструючи забудову, але не визначаючи максимальних можливих її параметрів. Так як не було чітких обмежень на висотність, щільність забудови та ін., то була можливість багато питань вирішувати в “ручному” режимі. Наслідок цього - корупція і неефективна забудова міста.

Проблема в тому, місто мало дуже малі можливості реального впливу на забудову. Бо, якщо в зонінгу не вказано чітких обмежень, то кожен міг будувати те, що захоче.

Щоб мінімізувати корупцію, зробити забудову системною та збільшити вплив міста на те, що і де будувати так, щоб це враховувало інтереси громади, в план зонування тепер додали уточнення. Всього це близько 600-700 різних правок, які:

- встановили точність розміщення зон та червоних ліній вулиць у відповідності до реальних меж земельних ділянок. Це зробили, щоб не було ситуацій, коли один будинок розірваний між двома суміжними зонами. Або, щоб на одну ділянку не припадали одразу три різні зони, наприклад, багатоквартирна забудова та рекреаційна. Бо в таких випадках чиновник, політик і власник ділянки будуть мати абсолютно різне бачення що тут можна будувати.

- врахували вимоги чинних державних норм у сфері містопланування.

- у всіх зонах уточнили граничну висотність будівель і на скільки відсотків дозволено забудовувати ділянку. В окремих випадках ці параметри встановили навіть нижчими, ніж максимально допускає законодавство.

- чітко нанесли охоронні зони промислових, культурних, ландшафтних, археологічних зон і пам'яток,на які є розроблена відповідна документація
- додали вимоги до ландшафтної організації

- з'явилися чіткі правила публічного аналізу передпроектних (ескізних) рішень. Це зроблено для того, щоб місто за потреби могло вплинути на стадії, коли можна змінити проект.

Наприклад, якщо планується будівництво великих об'єктів, які мають значний вплив на місто, то вони обов'язково будуть виноситися на розгляд архітектурно-містобудівної ради.

Отож тепер буде мінімізовано “ручний” режим і вплив окремих осіб на видачу/відмову вихідних даних від міста на можливу потенційну забудову, а правила будуть єдині для всіх. Місто вимагатиме від забудовників відповідності висоти та відсотку забудови відповідно до параметрів зонінгу. Кожен мешканець зможе зайти на загальнодоступний публічний ресурс Геопортал м. Рівне і перевірити, в якій зоні знаходиться його будинок чи земельна ділянка, що на ній можна будувати і якої висоти. Це зменшить кількість конфліктів, мінімізує корупцію та дасть місту можливість ефективніше планувати забудову.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також