Втручання в діяльність суддів Рівненського апеляційного суду: ВРП звернулася до Офісу генпрокурора

1452 0

Ми у соцмережах:

Втручання в діяльність суддів Рівненського апеляційного суду: ВРП звернулася до Офісу генпрокурора

Під час судового засідання 10 невстановлених осіб кричали, зухвало поводилися та не реагували на зауваження.

На засіданні Вищої ради правосуддя розглянули повідомлення суддів Рівненського апеляційного суду Надії Бондаренко, Світлани Гордійчук та Надії Ковальчук про втручання в їхню діяльність як суддів щодо здійснення правосуддя, інформує прес-центр ВРП.

Доповідач — член Вищої ради правосуддя Ігор Артеменко поінформував, що у провадженні цих суддів Рівненського апеляційного суду перебуває апеляційна скарга Б., подана його представником — адвокатом М., на рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 20 вересня 2019 року у цивільній справі за позовом Л. до П., Б. про відшкодування матеріальної і моральної шкоди.

У судовому засіданні, призначеному на 28 січня 2020 року, позивач Л. заявив відвід судді-доповідачу Надії Бондаренко з підстав її упередженості та відвід усім учасникам колегії суддів через те, що, на його думку, склад суду утворено у неконституційний спосіб.

Разом з Л. у судовому засіданні були присутні 10 невстановлених осіб, які зухвало поводились, кричали, на зауваження не реагували.

Під час проголошення ухвали за результатом заявлених відводів вказані особи продовжували порушувати порядок у судовому засіданні, а після проголошення ухвали відмовились залишити зал судових засідань, що унеможливило розгляд інших справ, призначених на цей день.

Крім того, суддям стало відомо, що один із присутніх звернувся на «гарячу лінію» Служби безпеки України, повідомивши про вчинення суддями злочину, передбаченого статтею 109 Кримінального кодексу України.

За цим зверненням внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, у зв’язку з чим суддя Бондаренко  та секретар судового засідання Ковальчук  надавали працівникам Служби безпеки України пояснення.

Судді вважають, що зазначене є способом впливу та тиску на суд з метою вирішення справи на користь позивача Л. та є втручанням у діяльність суддів.

Офіс генерального прокурора поінформував ВРП, що повідомлення суддів Рівненського апеляційного суду скеровано до прокуратури Рівненської області.

10 березня 2020 року прокуратурою Рівненської області відомості, викладені у повідомленні суддів, внесено до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 (втручання в діяльність судових органів) КК України, призначено групу слідчих ГУ НП в Рівненській області. Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні.

Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 КК України.

За повідомленням «Судово-юридичної газети»


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також