Як і чому зростає тариф на воду, на «Рівнеоблводоканалі» пояснили за допомогою інфографіки

961 0

Ми у соцмережах:

Як і чому зростає тариф на воду, на «Рівнеоблводоканалі» пояснили за допомогою інфографіки

У світлі останнього стрімкого підвищення вартості газу та електроенергії, а також акцій протесту українців проти необґрунтованого здорожчання цих комунальних послуг, на «Рівнеоблводоканалі» задумалися над тим, як інформацію про власні тарифи зробити більш доступною і зрозумілою для загалу. Для цього структуру вартості послуг оформили у легкі для візуального сприйняття інфографіки. Тож тепер кожен споживач, незалежно від того розуміється він на формуванні тарифів чи ні, може побачити і зрозуміти, чому водопостачання та водовідвення коштує саме стільки.

— Якщо бути до кінця відвертим, то структура наших тарифів, починаючи з 2014 року, постійно оприлюднювалася на сайті підприємства, — говорить директор «Рівнеоблводоканалу» Андрій Карауш. – Крім того, перед затвердженням нових тарифів вони обов’язково проходять громадські обговорення. Тому і досі були прозорими. Однак одне діло – це таблиці з сухими цифрами, в яких далеко не всі можуть розібратися, а зовсім інше – доступні для візуального сприйняття інфографіки. 

На інфографіках чітко видно, що трьома основними складовими тарифу «Рівнеоблводоканалу» є вартість електроенергії, заробітна плата працівників разом із податками та вартість очистки стоків на «Рівнеазоті». Тож в окремих порівняльних таблицях спеціалісти підприємства, починаючи з 2014 року і по сьогодні, відобразили, як зростала вартість електроенергії та очистки стоків.

— Вода просто так з нікуди не береться. Аби її видобути, підготувати до споживання та транспортувати в оселі, потрібно затратити чимало ресурсів, — продовжує пан Карауш. — Більшість із них дорожчають швидше, ніж змінюється наш тариф, оскільки «Рівнеоблводоканал» є ліцензіатом і перед тим, як збільшити вартість послуг, маємо пройти певну процедуру затвердження в НКРЕКП.  Але вода не є соціальною послугою і за неї теж треба платити.

Попри те, що вода не є соціальною послугою, як зазначив пан Карауш, тариф на водопостачання та водовідвення цілком можна назвати таким. По-перше, він чи не найнижчий серед решти комунальних послуг, а по-друге, він ніколи не був прибутковим і покривав лише частину основних видатків. Рівно настільки, щоб підприємство могло забезпечити своїх споживачів безперебійним водопостачанням.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також