Як краще лікувати застуду і грип?

865 0

Ми у соцмережах:

Як краще лікувати застуду і грип?

Існує багато методів лікування, але не всі з них помічні. Обирати засіб варто залежно від того, застуда у вас чи грип: вони мають схожі симптоми, але лікуються по-різному.

грип

Їжте добре, якщо у вас застуда, і не їжте, якщо грип

Можливо, люди так думають, бо під час лихоманки вони втрачають апетит. Але насправді вам треба їсти здорову їжу, аби зберегти сили. Якщо ж ви не голодні, не змушуйте себе.

Не здавати позицій чи лікуватися у ліжку?

Прислухайтеся до свого тіла. Не змушуйте себе до активності, відпочиньте. Кількість часу для відпочинку залежатиме від того, як ви почуваєтеся. Легка застуда не повинна зупиняти вас вийти на вулицю або на роботу.

Мед і лимон чи гарячий пунш?

Не доведено, чи вони допомагають, але мед і лимон — кращий варіант, аніж віскі, особливо якщо плануєте більш ніж один напій. Лікарі рекомендують пити багато рідини, тобто води, а також додаткову філіжанку чаю або кави. Якщо у вас застуда або грип, ви, ймовірно, будете більше чхати, кашляти, і у вас буде висока пітливість. Тому вам потрібно більше рідини, ніж зазвичай. Але не перестарайтеся. Існує багато досліджень, які свідчать, що надто багато пити також може бути небезпечно.

Парацетамол чи ібупрофен?

Вони працюють. Можете навіть прийняти парацетамол та ібупрофен одночасно, щоб полегшити симптоми. Це безпечно. Стежте за тим, скільки ви випили, щоб не перевищувати максимальні рекомендовані дози протягом 24 годин. Ібупрофен найкраще приймати з їжею або на повний шлунок.

Евкаліпт чи ментол?

Вони можуть принести тимчасове полегшення. Розтирання грудей або інгаляції можуть допомогти «розблокувати» ніс.

Вітамін С і цинк?

Вітамін С запропонували як засіб для лікування респіраторних інфекцій у 1930-х роках. Він став особливо популярним у 1970-і роки, коли лауреат Нобелівської премії Лайнус Полінг довів, що вітамін С запобігає і полегшує застуду. Але недавній аналіз, який провела Cochrane Group, виявив, що збільшення дози вітаміну не дуже допомагає. Втім, вітамін С не є шкідливим, а якщо в організмі є його надлишок, він просто вийде. А от цинк може бути небезпечним, якщо його багато. Порада: слідкуйте за кількістю, яку ви приймаєте.

Абсолютні протипоказання

Не треба приймати антибіотики під час застуди і грипу. Вони їх не лікують. Єдиний випадок, коли вони потрібні — це розвиток бактеріальної інфекції.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також