Як обрати килимок для йоги

205 0

Ми у соцмережах:

Як обрати килимок для йоги

Існує безліч килимків для занять спортом: товсті й тонкі; гумові і коркові; з чохлами і без. Як же обрати «свій»?

Килимки потрібні, щоб створити комфортні умови для занять фітнесом, пілатесом, аеробікою та йогою як у спортзалі, так і вдома. Килимок забезпечує надійне зчеплення з підлогою, запобігає контакту з холодною поверхнею і травмам під час тренування. А ще — гарантує певну гігієну поверхні, до якої під час тренування може торкатися голова та обличчя.

Стандартний килимок має параметри 180х60 сантиметрів. Однак найкраще — підібрати килимок під свої параметри та потреби. Килимок повинен бути на 10–15 сантиметрів довшим, ніж ваш зріст. Якщо плануєте виконувати вправи з великим переміщенням, скажімо, випади, то килимок повинен бути ще довшим.

Існує кілька видів матеріалів, з яких найчастіше виготовляють килимки. Полівінілхлорид (ПВХ): такий килимок доволі міцний та пружний, проте може не витримати регулярних інтенсивних тренувань. Термопластичний еластомер: приємний на дотик та не вбирає вологу, тому майже не брудниться. Каучук: такий килимок не ковзає, вбирає вологу, однак він доволі важкий і його складно чистити. Також існують килимки для йоги з рогожі та корку та інших натуральних матеріалів. Матеріал килимка впливає на його ціну.

Килимки бувають різної товщини: 1–2 мм: недостатньо товстий для щоденних комфортних занять спортом, радше підходить для поодиноких тренувань на вулиці; 3–4 мм: більшість килимків мають саме таку товщину, це оптимальний варіант; 5–8 мм: товсті килимки забезпечують добру амортизацію, підходять для інтенсивних та динамічних занять.

Також існує широкий вибір килимків-трансформерів. Наприклад, килимок-подушка для вправ на прес, що має невелику підкладку під поперек.

Не варто купувати туристичний килимок, бо він не відповідає критеріям для якісного тренування.

В магазині, обираючи килимок необхідного розміру та товщини, зверніть ще й увагу на: еластичність — потягніть килимок, він не повинен змінювати форму; комфорт — станьте на килимок ліктями чи ляжте на нього, він має бути достатньо м’яким та приємним на дотик; склад — не полінуйтеся подивитися на етикетку, адже вид матеріалу безпосередньо впливає на зносостійкість килимка; габарити — складіть килимок та поміркуйте наскільки зручно вам буде його носити з собою чи зберігати.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також