Як СБУ зізнання «вибивало»

2633 0

Ми у соцмережах:

Як СБУ зізнання «вибивало»

У п’ятницю під кінець робочого дня оперативна група працівників управління СБУ в Рівненській області побувала в приміщенні управління капітального будівництва облдержадміністрації. Провівши там обшук та вилучивши окремі документи, вони попросили проїхати з ними «на розмову» в.о. начальника УКБ Вадима Бобрикова та головного спеціаліста планово-виробничого відділу Наталію Каленіченко. А рядових працівників відправили по домівках.

— Зайшовши у мій кабінет, вони почали вимагати документи щодо окремих підрядників і об’єктів, по яких пройшла процедура торгів, — розповідає Наталія Каленіченко. — Це школа в селі Глинне Рокитнівського району, райлікарня в смт Рокитне, теплові мережі від котельні на вулиці Фабричній у Здолбунові, реконструкція частини приміщень пологового будинку в Сарнах під відділення гемодіалізу. Всі документи я надала, а також намагалась детально пояснити працівникам СБУ, що і як відбувалось. Втім, документів і пояснень виявилось недостатньо — мене та Вадима Бобрикова примусили їхати в управління СБУ. Троє слідчих допитували мене з 22-ї години протягом шести годин без перерви. Попросилась у туалет, а у відповідь почула, що для жінок у них його немає, бо у колективі, мовляв, одні чоловіки. Вимагали ж у мене зізнань у тому, що мій керівник начебто зловживає службовим становищем та вчиняє неправомірні дії. Я казала, що нічого подібного й близько не було, а мені все погрожували, якщо не підпишу те, що вимагається, триматимуть скільки захочуть... За словами Вадима Бобрикова, його спілкування з есбеушниками було таким: — Спершу мене завели в кабінет заступника начальника управління Миколи Белелі. Він сказав, якщо я не хочу мати проблем, то повинен підписати зізнання, що отримував винагороду у підрядників за проведення тендерів. У цьому випадку вони, мовляв, складуть лише протокол про корупцію і залишать мене в спокої. Якщо ж відмовлюсь, то відкриють кримінальну справу і посадять за грати, оскільки мають достатньо доказів, у тому числі й записи технічними засобами. Я повідомив, що насправді нічого ні в кого не вимагав, і ні від кого жодних коштів у винагороду не отримував. Тоді п. Белеля покликав працівника на прізвище Андреєв і наказав йому «пресувати» мене по повній програмі. На допиті в кабінеті оперуповноваженого Андреєва я пробув до 00.30. Копію протоколу виїмки документів в УКБ мені так і не надали, протокол мого допиту не показали. Як стало відомо «РВ», після спілкування з есбеушниками Наталія Каленіченко перебуває на лікарняному. Вона звернулася із скаргою на дії працівників СБУ до обласної прокуратури. Вадим Бобриков обмежився лише доповідною на ім’я голови облдержадміністрації Віктора Матчука.

Коментар Віктор Матчук, голова РОДА: — Чекаю, чим закінчиться перевірка, яку, очевидно, проводять працівники УСБУ. Якщо будуть доведені протиправні дії посадових осіб управління капітального будівництва, справа піде до суду і вони понесуть передбачене покарання. Якщо ж звинувачення не підтвердяться і справа закінчиться великим пшиком, запитаємо працівників УСБУ — для чого було влаштовувати це «шоу», перешкоджати роботі управління та тягати на допити ні в чому не винних людей. В управлінні СБУ в Рівненській області від жодних коментарів допоки утримуються.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також