Як у Львові, у Рівному багатоповерхівки не знесуть?

725 2
Будинок на Чорновола, який, кажуть міські чиновники, збудовано незаконно таким високим

Міська влада Рівного захоплюється нещодавнім досвідом Львова, де зрівняли із землею незаконно побудований семиповерховий будинок. Але сама зробити те ж саме не може — лише роками лякає одних забудовників і заплющує очі на порушення інших.

Останній, кому пригрозили, — Василь Коваль, який збудував на кілька поверхів більше, ніж дозволили міські архітектори, через дорогу від супермаркету «АТБ» на вулиці Чорновола. Рівненський апеляційний суд продовжувати будівництво цієї багатоповерхівки заборонив.

Володимир Хомко, міський голова:

— Міська влада не має повноважень зносити об’єкти, які побудовані без документів. Але ми можемо домогтися їхнього знесення у судовому порядку. Міське управління ДАБК уже отримало від мене наказ довести до кінця усі справи щодо незаконного будівництва. Мрію, щоб у Рівному розібрали якусь незаконно побудовану споруду, а таких є вдосталь.

Микола Дядюсь, начальник міського управління ДАБК:

— Наше управління намагається не афішувати своїх намірів. Адже як тільки ми публічно озвучимо, що беремося боротися з якимось незаконним об’єктом, його власник починає всіляко нам протидіяти. Тому в нас або нічого не виходить, або виходить, але дуже важко.

У переліку таких об’єктів, які підлягають знесенню, є добудова до офісу нотаріуса на вулиці Симона Петлюри. На вулиці Князя Романа, 13 під час розбудови відбулось незаконне розширення приміщень магазину «Імператор», а на вулиці Богоявленській існує незаконна прибудова до магазину «Смак». Нещодавно було виявлено незаконне будівництво у провулку Дубенському. Документи було видано на будівництво одноповерхової хати, а там виріс чотириповерховий будинок. Якщо власник не перебудує об’єкт добровільно, то клопотатимемо, щоб це зробили за ухвалою суду. Зведення багатоповерхівки на вулиці Чорновола уже зупинено. Міська влада робитиме усе, щоб будинок перебудували саме так, як цього вимагали документи.

Ігор Мічуда, керівник обласної ДАБІ:

— Ще з 2015 року є рішення суду, щоб знести три незаконних поверхи будинку на вулиці Тихій, 4, що одразу за баром «Рівень». Жителі міста про це знають, тому й мало хто купив там квартири. Також на вулиці Поповича, 42 є будинок, побудований із великими порушеннями. Якщо показово розвалити кілька невеликих незаконно побудованих споруд, то в майбутньому забудовники боятимуться будувати без дозвільних документів.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

  • Хай здохне продажна мразота 07:43, 24.05.2019

    Імпотентна антинародна влада вчергове доводить свою немічність. Ви тільки на словах на щось здатні, а на ділі ви справжні імпотенти. Розкажіть як ви "боролись" з багатоповерхівкою над "Ареною" чи з ганком на пів тротуару на проспекті Миру.

  • Danny Stanny 02:19, 25.05.2019

    Не варто йти до нотаріуса, який плює на закон задля незаконної добудови. Так само й усі інші незаконні будівництва варто бойкотувати та йти до інших магазинів. А взагалі проблема глобальна та всеукраїнська. Місцеві депутати не отримують зарплати і за свою протидію забудовникам отримують кислоту в обличчя та спалені автівки. І воно їм треба питається? Треба це змінювати. Далі знесення лише після рішення суду (кількох судів тривалістю в 1-3 роки). І законом визначено не знесення, а приведення будівлі до попереднього стану. Тобто якщо по документах хата, а в реальності бізнес-центр чотириповерховий, то щоб перебудувати треба сильно потрудитися і затратити чимало коштів. Рішення суду виконує виконавча служба і вона просто пише "ми не знаємо як таке виконати". На цьому й все. Треба міняти законодавство.

Залиште вiдповiдь

Читайте також