Як у Львові, у Рівному багатоповерхівки не знесуть?

1684 2

Ми у соцмережах:

Будинок на Чорновола, який, кажуть міські чиновники, збудовано незаконно таким високим

Міська влада Рівного захоплюється нещодавнім досвідом Львова, де зрівняли із землею незаконно побудований семиповерховий будинок. Але сама зробити те ж саме не може — лише роками лякає одних забудовників і заплющує очі на порушення інших.

Останній, кому пригрозили, — Василь Коваль, який збудував на кілька поверхів більше, ніж дозволили міські архітектори, через дорогу від супермаркету «АТБ» на вулиці Чорновола. Рівненський апеляційний суд продовжувати будівництво цієї багатоповерхівки заборонив.

Володимир Хомко, міський голова:

— Міська влада не має повноважень зносити об’єкти, які побудовані без документів. Але ми можемо домогтися їхнього знесення у судовому порядку. Міське управління ДАБК уже отримало від мене наказ довести до кінця усі справи щодо незаконного будівництва. Мрію, щоб у Рівному розібрали якусь незаконно побудовану споруду, а таких є вдосталь.

Микола Дядюсь, начальник міського управління ДАБК:

— Наше управління намагається не афішувати своїх намірів. Адже як тільки ми публічно озвучимо, що беремося боротися з якимось незаконним об’єктом, його власник починає всіляко нам протидіяти. Тому в нас або нічого не виходить, або виходить, але дуже важко.

У переліку таких об’єктів, які підлягають знесенню, є добудова до офісу нотаріуса на вулиці Симона Петлюри. На вулиці Князя Романа, 13 під час розбудови відбулось незаконне розширення приміщень магазину «Імператор», а на вулиці Богоявленській існує незаконна прибудова до магазину «Смак». Нещодавно було виявлено незаконне будівництво у провулку Дубенському. Документи було видано на будівництво одноповерхової хати, а там виріс чотириповерховий будинок. Якщо власник не перебудує об’єкт добровільно, то клопотатимемо, щоб це зробили за ухвалою суду. Зведення багатоповерхівки на вулиці Чорновола уже зупинено. Міська влада робитиме усе, щоб будинок перебудували саме так, як цього вимагали документи.

Ігор Мічуда, керівник обласної ДАБІ:

— Ще з 2015 року є рішення суду, щоб знести три незаконних поверхи будинку на вулиці Тихій, 4, що одразу за баром «Рівень». Жителі міста про це знають, тому й мало хто купив там квартири. Також на вулиці Поповича, 42 є будинок, побудований із великими порушеннями. Якщо показово розвалити кілька невеликих незаконно побудованих споруд, то в майбутньому забудовники боятимуться будувати без дозвільних документів.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також