Як виготовляються найпопулярніші святкові напої: абсент, просеко, коньяк, горілка

1149 0

Ми у соцмережах:

Як виготовляються найпопулярніші святкові напої: абсент, просеко, коньяк, горілка

Свята — це час радості, зустрічей та веселощів, і немає кращого способу підкреслити унікальність цих моментів, ніж присутність ароматних і смачних напоїв на столі. У світі існує безліч святкових напоїв, кожен із яких відрізняється своєю історією та унікальним методом виробництва. У статті ми розглянемо, як виробляються чотири популярні на урочистостях напої: абсент, просеко, коньяк і горілка.

Виробництво абсенту

Абсент — це настоянка з анісовим ароматом і яскравим зеленим забарвленням. Його історія пов'язана з безліччю легенд та обрядів. Виробництво абсенту починається зі збору трав, серед яких основні — аніс, фенхель та полин. На абсент ціна обумовлена великою кількістю інгредієнтів, перелік яких не відомий нікому, крім виробника, та нюансами виготовлення:

  1. Трави мацеруються у спирті для отримання аромату та смаку.
  2. Потім проводиться дистиляція, у процесі якої виходить концентрований алкогольний настій.
  3. Отримана настоянка поєднується з водою і, залежно від рецепта, може доповнюватися іншими травами.

Важливим етапом є процес розведення, який визначає кінцеву міцність абсенту.

Виготовлення просеко

Просеко — італійське ігристе вино, дуже популярне на святах та урочистих подіях. Основний сорт винограду для виробництва просеко — Глера. Процес починається з ферментації виноградного соку.

Виробляють просеко методом Шарма. Вторинне бродіння відбувається в спеціальних баках, що надає вину іскристу структуру. Потім вино розливається в пляшки з додаванням дози цукру та дріжджів.

Створення коньяку

Коньяк — це високоякісний алкогольний напій із теплим ароматом і насиченим смаком. Історія його виробництва пов'язана з регіоном Шаранта у Франції. Процес починається зі збору винограду — переважно сортів Уні Блан, Коломбар та Фоль Бланш.

Процес подвійної дистиляції в аламбіку надає коньяку його характерного аромату. Потім алкоголь витримується в дубових бочках, де він набуває м'якості та глибини смаку. Дозрівання може тривати багато років.

Виробництво горілки

Цей алкогольний напій відомий своєю чистотою та нейтральним смаком. Основна сировина для горілки — зерно або картопля.

Процес дистиляції надає чистоти напою. Потім горілка фільтрується через спеціальні матеріали для видалення залишків і небажаних домішок.

Кожен із цих напоїв має свій унікальний набір ароматів і смаків. Абсент має анісові ноти й легку гіркуватість, просеко радує свіжістю фруктів і квітів, коньяк характеризується теплими відтінками дуба та сухофруктів, а горілка — нейтральним характером.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також