Як зібрати половину? Міськрада пропонує гроші на капремонт будинків, якщо мешканці зберуть половину

932 1

Ми у соцмережах:

Як зібрати половину? Міськрада пропонує гроші на капремонт будинків, якщо мешканці зберуть половину

Більшість багатоповерхівок у Рівному збудовані до 1989 року і потребують капітального ремонту, 88 будинків визнано ветхими, 13 — аварійними. З кожним роком стан таких будинків лише погіршується: труби гниють, дахи течуть, тріскаються стіни, ліфти не працюють, бо старі. Власні квартири рівняни ремонтують, а от з будинками, співвласниками яких вони ставали з 2015 року, — складніше, бо це значно дорожче, до того ж і єдності серед мешканців у цьому питанні часто немає.

Щорічна потреба на капітальний ремонт житлового фонду міста становить від 130 до 190 мільйонів гривень, а фактичні видатки не перевищують 20% від потреби.

Уже кілька років у Рівному діє програма бюджетної підтримки в капремонті житлових будинків. Цьогоріч міськрада запропонувала відшкодувати 50% вартості капремонту за умови, що мешканці сплатять стільки ж. Якщо ж йдеться про капремонт ліфтів чи конструкцій будинку, які визнані небезпечними в експлуатації, міськрада оплатить 80% вартості, якщо мешканці здадуть 20%. Підприємства та організації, розміщені в житлових будинках, теж зобов’язані брати участь у капремонті будинку.

Зауважимо, ідеться лише про ті будинки та гуртожитки, які не створили ОСББ, не є відомчим та кооперативним житлом. І поки що мешканці жодного такого будинку не виявляли ініціативи взяти участь у цій програмі, хіба коли їм запропонують. А таких будинків та гуртожитків, які перебувають на обслуговуванні ЖКП, у місті є 265.

Більш вигідні умови співфінансування мають будинки, які обслуговують ОСББ — місто їм доплачує не 50% вартості ремонту, а 70%. Але часто й вони теж виявляються неспроможними зібрати свою частку коштів.

Керівники ОСББ, яких у місті за останні десять років утворилося 535, наввипередки подають заявки. Цьогоріч міськрада виділила на ремонти ОСББ близько 60 млн гривень. Керівники об’єднань співвласників подають заявки навіть наперед, ще не знаючи, чи зможуть зібрати з людей гроші. Іноді відмовляються, і тоді фінансування отримує інше об’єднання.

Світлана Федас.

Довідка «РВ»

У Рівному — 1283 житлових будинки і гуртожитки (без урахування будинків садибного типу приватного сектора). Житловий фонд міста зношений в середньому на 49,6%.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також