Як зробити місто кращим

1495 0

Ми у соцмережах:

Як зробити місто кращим

Ці прості ідеї стануть в нагоді будь-якому українському місту. І для їх реалізації великі затрати не потрібні - швидко і недорого при бажанні працювати і змінювати місто на краще.

Цифрова бібліотека

цифрова библиотека Безкоштовна цифрова бібліотека. Коли ви востаннє були в бібліотеці і брали там паперову книгу? Отож-бо й воно. В цифрову епоху, коли в кожного вдома є принаймні один гаджет, нерозумно не використовувати цей потенціал. Для початку - у співпраці з компаніями, як це показує досвід МТС у великих містах України. А далі вже можна буде подумати про щось більш сучасне.

Сервіс оренди велосипедів

Неможливо популяризувати велорух, не давши людям спробувати. Сервіс оренди велосипедів - точки, де можна взяти в оренду на годину, дві, або на цілий день велосипед.

Дизайн вуличних вивісок

20 різних шрифтів, 30 різних кольорів - і колись прекрасна вулиця перетворюється у середньостатистичний Шанхай. Вседозволеність та хаос у місцевому самоврядуванні, з одного боку, та повний несмак у власників магазинів, - з іншого, спричинили появу захаращених вивісками фасадів. Аби цього не трапилось, достатньо встановити правила та вимоги до оформлення вуличних вивісок. Поступово демонтувати старі на нові.

Ліхтарі-вказівники

lihtar-600x480 Ідей щодо оформлення вуличних вказівників є багато, і на вулицях українських міст ми можемо побачити як хороші, так і невдалі варіанти. В цьому випадку захотілось поділитись досвідом Ужгорода: там вуличні вказівники сумістили з ліхтарями, і цей симбіоз вийшов досить вдалим. Ліхтарі мали ще стати в мабутньому точками безкоштовного вайфаю в центрі.

Інтерактивні скульптури

интерактивни скульптури Розглядати пам'ятники - це цікаво, особливо якщо вони мають сотні років. Але тепер ми можемо робити інтерактивні скульптури - які рухаються, перетворюються, і привертають увагу тисяч людей. Наприклад, як скульптура закоханих у Батумі, яка "сходиться" і "розходиться" кожні 15 хвилин.

Зелені насадження та клумби

Спосіб озеленення вулиці - рослинність у спеціальних бочках/горшках/клумбах. Виглядає не менш круто, догляду вимагає небагато і коштує не так дорого, як здавалось би.

Табло з графіком руху

Якщо на вулицях грузинського Батумі та українського Львова вже почали з"являтись електронні табло з графіком руху громадського транспорту, то й іншим містам це під силу. Проте, ідея працюватиме лише з комплексним покращенням всього транспорту у місті.

Соціальні контейнери

На противагу сміттєвим бакам є доцільність встановити по місту кілька точок для збору вживаного одягу: адже часто, роблячи генеральне прибирання, ми вирішуємо позбутись десятків речей, які могли б ще стати в нагоді людям, які цього потребують. розмальовани стини

Розмальовані стіни

Значна частина житла українських міст побудована за радянських часів, і зараз наші будинки - сірі та непривабливі. Виправити ситуацію легко: віддайте стіни будинків для розмальовування митцям, як це щороку роблять на фестивалі Республіка у Кам"янці-Подільському, і колись похмурий район отримає нове яскраве життя.

Нічні рейси

Пізнього вечора або взагалі, вночі, досить важко зустріти автобус, який довезе вас додому. То можливо варто запустити нічні рейси? Які, наприклад, будуть курсувати раз на годину за визначеним маршрутом?

Смітники

Чим довше людині треба часу, щоб знайти смітник, тим менше шансів, що сміття потрапить до цілі, а не повз неї. В місцях масового скупчення людей життєво необхідні смітники - навіть у найбільш свідомих громадян не вистачить терпіння, аби не кинути щось під найближче дерево.

Публічні місця

публични мисця Місто - це в першу чергу public space, місця, в яких перетинаються події, долі та життя. В першу чергу ви підете на площу, сквер або інший затишний куточок, а не черговий торговий центр. Тому треба турбуватись про те, аби такі місця існували та розвивались. Це не так вже й важко - маленький куточок public space можна зробити і власними зусиллями.

Креативні центри

В кожному українському місті є кілька старих будівель з вибитими вікнами, які вже роками стоять без діла. Зазвичай - це залишки старих підприємств або установ. Так чому б не використати ці будівлі на добру справу? Чимало молодих людей мають достатньо ідей щодо того, чим зайняти себе у житті. Але їм банально не вистачає місця для втілення цих ідей: стартапи, художники, дизайнери, та інші творчі і молоді люди банально не мають грошей, щоб сплачувати дорогу оренду і винаймати собі офіси. Для успіху цього проекту треба дві складові: воля міської влади, якій не шкода віддати щось, та інвестор, який приведе будівлю в нормальний стан. Рік-два, і колись страшна і покинута територія стане новим міським магнітом, куди буде тягнутися молодь та творча інтелігенція.

Туристичні інфоцентри

Для тих, кому карти міста з цікавинками буде мало, варто заглянути в спеціальні туристично-інформаційні центри, які можна знайти за великою літерою "і" в зеленому кружечку. Ініціатива створення таких центрів, які, між іншим, уже функціонують в багатьох містах України, повинна йти від місцевої влади. В такому центрі турист може отримати безкоштовну карту міста, дізнатися про можливості щодо поселення, замовити екскурсії, тощо. Живе спілкування з навченими фахівцями (бажано - ще й тими, які володіють англійською) набагато приємніше, ніж хаотичне перепитування в перехожих, як знайти вокзал.

Сонячні панелі на даху зупинок

Зробити енергетично незалежні зупинки громадського транспорту, які б вночі не лякали б людей мороком, а навпаки, освітлювались - з цією задачею цілком справляються сонячні панелі, які можна помістити на даху зупинки.

Реконструкція вулиць

Як виглядає ідеальна вулиця? Це не лише шматок асфальту, по якому може проїхати автомобіль, це і велодоріжка, тротуар, відокремлення, каналізайні системи, розмітка, острівці безпеки для пішоходів, доступність для людей з обмеженими можливостями. Ідеальність складається з дрібниць.

Підземні паркінги

Замість того, аби відводити дорогі земельні ділянки під паркінги, краще використати підземний простір. На поверхі знадобиться облаштувати всього заїзд та виїзд для автомобілів, в той час як простір над паркінгом можна задіяти значно ефективніше. Якщо ви не хочете, аби узбіччя ваших вулиць були затиснуті автомобілями, будуйте паркінги. І ховайте їх під землю.

Пішохідні вулиці

Виявляється, у цьому є своя користь - це не лише ще один public space, а й конкретна вигода для всього, що розташоване на цій вулиці. Пішохідні вулиці роблять місто привабливішим.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також