«Якщо пацієнт хоче одужати, то він буде дотримуватись порад лікаря, а якщо ні, то, як кажуть, медицина тут безсила»

912 0

Ми у соцмережах:

«Якщо пацієнт хоче одужати, то він буде дотримуватись порад лікаря, а якщо ні, то, як кажуть, медицина тут безсила»

Про гепатити - захворювання печінки, які вимагають своєчасного виявлення та кваліфікованого лікування, розповідає завідувачка спеціалізованого центру Галина МАРТИНЮК

У Рівному з 2003 року функціонує спеціалізований гепатологічний центр, який надає високоякісну медичну допомогу пацієнтам з гепатитами різного походження. Центр відомий своєю професійною командою, яку очолює завідувачка Галина Мартинюк, Заслужений лікар України, досвідчена лікарка, яка ретельно дбає про здоров’я кожного пацієнта.
 
Галина Мартинюк пригадує. як важко було засновувати центр, адже, у 90-х проблемі гепатитів, зокрема вірусних, не надавалось достатньо уваги, що призвело до зростання їх кількості, в тому числі і важких форм, які не рідко завершувались смертю пацієнтів.
 
— Тоді мені допомагали отримати дозвіл на відкриття гепатитного центру у Рівному Євген Кучерук. котрий був головним лікарем міської лікарні та тодішній начальник управління охорони здоров'я пан Маслій. Я їм вдячна за допомогу, адже моя ініціатива та їх підтримка послугували тому, що Рівне стало одним з перших міст, де з'явився спеціалізований гепатологічний центр, який вже майже чверть століття надає висококласну медичну допомогу мешканцям міста Рівного та області. Лікуються в нас також пацієнти з інших міст України та навіть приїздять з-за кордону. У нашому центрі працюють досвідчені фахівці, які постійно вдосконалюються за для надання якісної допомоги нашим пацієнтам. Ми проводимо як стаціонарне лікування так і консультативний прийом у поліклініці.
У Рівненському гепатологічному центрі можна отримати широкий спектр послуг щодо діагностики та лікування захворювань печінки, які відповідають сучасним стандартам та дозволяють виявити захворювання на ранніх стадіях і розпочати ефективне лікування.
 
— З кожним рокам кількість наших пацієнтів збільшується. пояснює Галина Мартинюк. — Тільки за минулий ріку нас стаціонарно пролікувалося понад 700 осіб. Враховуючи. що у нашому відділенні тільки тридцять ліжок, то часто нам доводиться працювати в умовах підвищеного навантаження.
Гепатитний центр у Рівному пропонує індивідуалізований підхід до лікування кожного пацієнта, використовуючи сучасні досягнення світової гепатології при призначенні лікування для поліпшення загального стану пацієнтів.
 
Лікування пацієнтів залежить від багатьох факторів, зокрема стану пацієнта, важкості захворювання, супутньої патології та ін. Ми завжди акцентуємо увагу, що до лікаря потрібно звертатися одразу при появі перших ознак хвороби. У нашому центрі ми проводимо діагностику та лікування хвороб печінки згідно програми державних гарантій. Щодо лікування вірусних гепатитів В та С, то держава забезпечує безкоштовну противірусну терапію. Без визначення першопричини лікування неможливе, тому ретельна діагностика має надважливе значення, — пояснює лікарка.
 

 
Лікар збирає інформацію про симптоми, можливі шляхи зараження, попередні медичні стани, спадковість та спосіб життя пацієнта. Ця інформація допомагає сформувати загальну картину захворювання. Для підтвердження діагнозу гепатиту та визначення його генезу лікар проводить низку лабораторних та інструментальних обстежень. зокрема: аналіз крові на наявність маркерів вірусних гепатитів, біохімічні аналізи для оцінки функції печінки, ультразвукове дослідження (УЗД) печінки та інші методи. Після встановлення діагнозу лікар призначає медикаментозне лікування, яке може включати противірусні препарати (за потреби) та інші засоби, що впливають на причину захворювання та підтримку функції печінки.
 
Окрім медикаментозної терапії, лікар може рекомендувати дієту та підтримуючу терапію, а також регулярні медичні обстеження для контролю за станом печінки та ефективністю лікування.
 
Важливою складовою лікування гепатиту є дієта. Зазвичай рекомендується: відмови від алкоголю та жирної їжі. обмеження споживання смажених, гострих та копчених продуктів, збільшення кількості овочів, фруктів, білків (особливо рослинного походження) та складних вуглеводів у раціоні, пиття достатньої кількості води. Якщо пацієнт хоче одужати, то він буде дотримуватись порад, а якщо ні. то. як кажуть, медицина тут безсила, — підсумовує Галина Андріївна.
 
Кількість випадків гепатиту. зазначає лікарка, у світі продовжує зростати. Дотримання профілактичних заходів, регулярні обстеження та здоровий спосіб життя допоможуть знизити ризик захворіти та забезпечити довге та здорове життя.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також