Йодна сітка: МОЗ називає це небезпечними експериментами

725 0

Ми у соцмережах:

Йодна сітка: МОЗ називає це небезпечними експериментами

Кожен з нас хоча б раз у житті чув про «чудодійні» властивості йодної сітки. Розповідають, що такі йодні «ґратки», нанесені на тіло, допоможуть зміцнити організм, позбавлять від йододефіциту та навіть вилікують від гострих респіраторних захворювань. Однак фахівці Міністерства охорони здоров’я зазначають, що немає підтвердження лікувальних властивостей йодної сітки.

«Нанесення йоду на шкіру ніяк не допоможе уникнути кашлю або ж позбутися інших симптомів вірусних захворювань. Завдяки зігрівальним властивостям йоду на деякий час посилиться місцева мікроциркуляція крові, але не більше. Вилікувати кашель чи нежить йодна сітка не зможе», — зауважують у міністерстві.

Також багато хто ставив на собі експеримент, аби визначити рівень йоду в організмі. Для цього на тілі малювали йодну сітку. Якщо малюнок швидко зникає (до трьох годин), то нібито є нестача цього елементу і треба малювати сітку частіше. У МОЗ називають такі експерименти небезпечними для здоров’я.

«Якщо часто наносити розчин йоду на шкіру, можуть виникнути висипання, подразнення та опіки. Особливо вразливі діти: дитяча шкіра легко вбирає йод, надмірна кількість якого може призвести до порушень у роботі щитоподібної залози», — йдеться у повідомленні.

Натомість для запобігання йододефіциту лікарі рекомендують регулярно вживати продукти, збагачені йодом, насамперед йодовану сіль. Також варто збагатити раціон морською рибою, морською капустою та іншими продуктами з високим вмістом йоду.

Водночас тривожними дзвіночками нестачі йоду в організмі дорослої людини є відчуття постійної втоми, слабкість, депресія, збільшення щитоподібної залози, зниження розумової активності та порушення обмінних процесів. У дітей йододефіцит може проявлятися затримкою росту чи інтелектуального розвитку. При таких тривожних симптомах варто звернутися до лікаря.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також