Минулий четвер був останній днем року, коли Ощадбанк виплачував компенсації за знецінені радянські внески. Станом на 24 грудня на рахунки 6 млн. 392,5 тис. вкладників зараховано понад 5,857 млрд. грн., повідомляє управління з обслуговування компенсаційних рахунків Ощадбанку. Це майже всі гроші з 6 млрд. грн., закладених у бюджеті (інші призначені спадкоємцям вкладників, що померли в 20052008 роках).
Минулий четвер був останній днем року, коли Ощадбанк виплачував компенсації за знецінені радянські внески. Станом на 24 грудня на рахунки 6 млн. 392,5 тис. вкладників зараховано понад 5,857 млрд. грн., повідомляє управління з обслуговування компенсаційних рахунків Ощадбанку. Це майже всі гроші з 6 млрд. грн., закладених у бюджеті (інші призначені спадкоємцям вкладників, що померли в 20052008 роках). Переважна більшість людей забрала гроші готівкою і лише 83 тисячі (1,2%) вирішили переоформити компенсацію під 16% річних у гривнях. Усього до реєстру Ощадбанку на одержання компенсаційних виплат записалося 12 575 642 особи — виходить, що кожного другого оминули. Більшість з них — жителі сіл і невеликих міст, тобто ті, хто найбільше того потребував: якщо в Києві й області компенсації виплатили навіть тим, хто зареєструвався у травні, то в регіонах — лише тим, хто в лютому. Перспективи вкладників одержати хоч щось у новому році примарні: у бюджет2009 закладено всього 290 млн. грн., хоча спочатку прем’єр обіцяла 10 млрд. грн.
А як у нас? — Станом на 15 грудня цього року, — розповідає начальник відділу Рівненської обласної філії Ощадбанку Любов Гуменюк, — у нас на отримання компенсацій зареєструвалися майже 358 тисяч осіб. Гроші вже отримали 208 тисяч. У грошовому еквіваленті ми виплатили понад 186 млн. гривень. Пані Гуменюк запевняє, що кошти до них з центрального Ощадбанку надходять. Щоправда, не всі одразу, а поступово. Разом із цим проводяться виплати компенсацій — по 500 гривень — спадкоємцям померлих вкладників. Банкіри працюють за вже відпрацьованою схемою. Чотири дні на тиждень проводять виплати за знеціненими вкладами, а у п’ятницю реєструють вкладників. Так, за словами пані Гуменюк, принаймні було цього року. Як буде далі — ніхто прогнозувати не береться. Кажуть, що з нового року має вийти інша постанова Кабінету Міністрів України. Зрештою, сьогодні навіть невідомо, чи буде у держбюджеті наступного року достатньо коштів для продовження цих виплат.