Юнак з Рівненщини прожив з кулею в серці день, а тоді прийшов до лікаря

4957 0

Ми у соцмережах:

Хірурги, які провели унікальну операцію, — Віктор Кузьмич, Ігор Свєнтозельський та Олександр Боярський

Хірурги обласної лікарні провели у Рівному унікальну операцію, під час якої дістали у хлопця кулю із серця. Поранення отримав 15-річний хлопець із Сарн, який не поспішає розповідати медикам, за яких обставин це трапилося. Оскільки куля дісталася до самого серця, проте не зачепила артерій, то підліток прийшов до лікарні лише наступного дня після поранення.

Ігор Свєнтозельський, хірург:

— Зазвичай людина з травмою серця помирає одразу після поранення. Але цей пацієнт потрапив до нас на другий день після поранення. Каже, що необережно поводився зі зброєю. Детально не розповідає, як це трапилося. Відомо лише, що куля була випущена з пневматичної гвинтівки. Схожі гвинтівки колись були у школах, на яких діти тренувалися стріляти. Куля з пневматичної гвинтівки пробила йому шкіру, міжреберні тканини, серцеву сорочку та застрягла біля серцевих м’язів. Оскільки куля ввійшла з правого боку біля самого серця, проте сердечні м’язи не були ушкоджені, то цей хлопець не втратив багато крові. Невелика контузія мала місце, бо фіксувалася аритмія серця. Однак навіть за таких обставин була небезпека, бо кров була запечена у серцевій сорочці. Через це серце не могло нормально працювати і розширюватися. Завдяки тому, що стан пацієнта був стабільний, ми ввели його у загальний наркоз. Згодом відключили пацієнту одну з легень, щоб вона не заважала добратися до серця. Після цього був зроблений невеликий розріз, куди ми запустили камеру до серця та дістали кулю.

Таку операцію з діставання кулі ми проводили вперше. Раніше за таких умов робився б великий розріз. Він би був такий великий, що серце можна було б узяти в руки.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також