Юстиція хоче в облраду

1579 0

Ми у соцмережах:

Юстиція хоче в облраду

Нова керівниця обласного управління юстиції Іванна Смачило заявила, що буде просити віддати другий поверх будівлі обласної ради на майдані Просвіти, 2 — під управління та підконтрольні їй виконавчу та реєстраційну служби. На вул. Замковій, у 9-поверховій будівлі, незручно, нарікає пані Смачило, бо вже сім років не працює ліфт. Обласні депутати мають розглянути цю ідею. Якщо погодять віддати приміщення облради, повинні будуть вирішити, куди переселити з цього приміщення обласне управління освіти, інститут післядипломної освіти держслужбовців та службу у справах дітей.

Иванна_Смачило_начальник_управлиння_юстиции_Замкова_28_травня_2015 (5)_cr На Замковій управління юстиції та підконтрольні їй нотаріальний відділ, який опікується роботою нотаріусів області, і виконавча служба розташовані давно. У 9-поверховій будівлі, що на балансі Рівненського державного центру науково-технічної й економічної інформації, органи юстиції займають 4 поверхи. За оренду платять символічно — 1 гривню, проте утримання приміщень у рік обходиться у 370 тис. грн. Іванна Смачило зазначила, що управління вже подало документи до обласної ради, щоб депутати на наступній сесії розглянули клопотання і віддали управлінню другий поверх на майдані Просвіти, 2. Туди пані Смачило хоче перевести і саме управління, і виконавчу службу, і реєстраційну, яка нині на вулиці Білякова. Іванна Смачило, начальниця Головного територіального управління юстиції у Рівненській області:

— Працівники вже звикли до умов на Замковій, де немає ремонту в кабінетах, стіни в грибку, протікає дах і сім років не працює ліфт. Проте шкода звичайних людей, які сюди приходять. Багато відвідувачів — люди старшого віку. Вони змушені підніматися по сходах на сьомий-дев'ятий поверхи, щоб написати, наприклад, скаргу на нотаріусів. Ремонтувати будівлю ми не можемо, оскільки вона нам не належить. Та й наразі діє заборона на витрачання коштів на капітальні ремонти. Ми дуже сподіваємося, що депутати підуть нам назустріч. Пропонуємо їм джентльменську угоду: вони нам приміщення за мінімальну орендну плату, а ми надаватимемо населенню безкоштовну юридичну допомогу. Якщо обласна рада поставить реальну орендну плату, то чи погодимося, залежатиме від її розміру. Навіть якщо не вдасться усе управління перемістити на майдан Просвіти, то принаймні треба було б вирішити питання щодо прийому громадян та щодо нотаріального архіву, який на Замковій через сирість у приміщеннях не може зберігатися.
Поки що депутати не розглядали на засіданнях комісій обласної ради питання про передачу управлінню юстиції приміщення на майдані Просвіти. Як очікують, навколо цього буде чимало суперечок. "Лобіює" питання колишній керуючий справами апарату обласної ради Василь Харчук, який нині — перший заступник Іванни Смачило. Окрім того, управління юстиції не належить до обласного підпорядкування, кошти на нього йдуть з держбюджету, тож депутати можуть встановити для цієї структури реальну, а не символічну орендну плату. Юрій Сосюк, депутат обласної ради та член постійної комісії з економічних питань і комунальної власності:
— Поки що про цю справу мало що знаю. Проте якщо управління юстиції здатне платити орендну плату, то чому б його не переселити на майдан Просвіти? Проте питання має бути вирішено комплексно. Зокрема, куди можна переселити управління освіти. Хоча я б, наприклад, знайшов для самої обласної ради значно менше приміщення, а на майдані Просвіти будівлю здавав в оренду. Так би ми значно зекономили бюджетні кошти, навіть на опаленні та електроенергії. Хоча, звісно, це фантастика. Обласну раду ніхто переселяти не буде.
Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також