«З назвами вулиць у Рівному — ніякої логіки», — вважає головний архітектор Котляров

3191 0

Ми у соцмережах:

«З назвами вулиць у Рівному — ніякої логіки», — вважає головний архітектор Котляров

Вулиця в новому мікрорайоні «На Щасливому», на якій збудовано котеджі, тепер матиме назву — Медова. Таке рішення прийняла міська рада. Оскільки Рівне активно розбудовується, то питання найменування вулиць стає доволі актуальним. Цим займається спеціальна комісія, яку очолює секретар міської ради Віктор Шакирзян.

Зокрема, потрібно обрати назви вулиць, що в мікрорайоні «Гармонія», який розбудовується в полях неподалік «Епіцентру». До комісії вже звернувся його забудовник Ярослав Лащук (колишній партнер бізнесмена Каштана) з проханням назвати нові вулиці, бо вони необхідні для отримання документів на будівництво.

Раніше було запропоновано назвати ці вулиці на честь рівненських військовослужбовців, які загинули на Донбасі. Однак зі списком імен виникла проблема. Тому його ще узгоджуватимуть.

Віктор Шакирзян, секретар міської ради:

У комісії дуже багато роботи. Щоразу відбувається жвава дискусія. Наприклад, лише нещодавно ми ухвалювали рішення про назву новоутвореної вулиці на «Щасливому». Місцеві жителі пропонували назву Тополина. Оскільки люди хотіли нейтральну назву, то обиралася саме така. На жаль, Тополиною ми не могли назвати — щоб не виникла у рівнян плутанина. Адже раніше таку назву мала вулиця Чорновола.

Щодо масиву «Гармонія», то за бажанням забудовника, центральна вулиця там називатиметься «Гармонія», а дев’ять інших буде названо на честь загиблих героїв з Рівного.

Дмитро Котляров, головний архітектор Рівного:

На мою думку, комісія має запровадити чіткі критерії, за якими обиратимуть назви для вулиць обласного центру. Адже обрання назви для вулиці дуже важливе. Змоделюйте ситуацію. Є інвестор, який займається в Рівному будівництвом. Йому потрібна назва вулиці, щоб отримати дозвільні документи для початку робіт. Однак після обрання назви хтось говорить, що вона йому не подобається. Назву починають змінювати…

Наразі управління містобудування та архітектури активно досліджує вулиці в Рівному. Уже видно, що відсутня будь-яка логіка з назвами вулиць. Наприклад, вулиця Котляревського проходить дивно — вона двічі перетинається з вулицею Чорновола, і це абсурд. З точки зору містопланування цю вулицю потрібно розбити на три, кожна з яких повинна мати окрему назву. Триває й будівництво нових житлових масивів.

Відповідно до моїх оцінок, за наступні три роки ми матимемо ще близько 15 нових вулиць. Для усіх них потрібні назви.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також