Рівне за крок до «червоної» зони

4206 0

Ми у соцмережах:

Рівне за крок до «червоної» зони

Ще тиждень тому в обласній держадміністрації можливість потрапляння у «червону» зону карантину називали вигадкою. Бо тоді область неквапливо з «жовтої» зони переходила в «помаранчеву».

Однак тепер у Рівненській ОДА занепокоїлись, а перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін відверто зізнався, що за теперішніх умов з понеділка, 29 березня, область опиниться у «червоній» зоні. У зв’язку з цим голова Рівненської ОДА Віталій Коваль терміново скликав засідання обласної комісії ТЕБ та НС, яка, зокрема, рекомендувала перевести навчання школярів у дистанційний режим.

Відреагував і міський голова Рівного Олександр Третяк, оперативно провівши у середу засідання міської комісії з ТЕБ та НС:

Міська комісія дослухалася до рекомендації обласної. Тому з понеділка, 29 березня, учні 5-11 класів будуть переведені на дистанційну форму навчання. Діти, які відвідують 1-4 класи, продовжать навчальний процес. Вирішили так, бо старші діти уже більше готові до навчання вдома, ніж маленькі. Дитячі садочки також працюватимуть.

Ситуація у Рівному — складна. У нас триває підготовчий етап до переходу до більш жорстоких карантинних обмежень. Адже за динамікою захворювання місто — за крок до «червоної» зони. І бізнес також має до цього підготуватися. Усі культурно-масові заходи, які проводяться комунальними колективами, будуть скасовані. Також рекомендуємо скасувати культурні заходи, які носять комерційний характер.

Щодо ситуації у лікарнях Рівного, то 245 хворих госпіталізовані до центральної та 30 — до міської лікарні №2. Персонал в міській лікарні працює на межі людських можливостей. Якщо раніше під час першої хвилі коронавірусу лише 30% із усіх госпіталізованих були складними, то тепер 70% — складні, 145 людей у лікарні залежні від кисню.

Додамо, що зонування визначається за наступними критеріями: за коефіцієнтом виявлення випадків інфікування COVID-19, кількістю проведених тестувань, кількістю госпіталізованих пацієнтів та завантаженістю ліжок з киснем у лікарнях. Якщо хоча б два показники будуть перевищені впродовж трьох днів, то область потрапляє до «червоної» зони. Наразі близьким до перевищення є коефіцієнт виявлення інфікованих — 18,9% (межа 20%) та кількість госпіталізованих хворих 57,3 на 100 тис. населення (межа не більше 60).

Богдан СЛОНЕЦЬ.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також