За нерухоме майно сплатили мільйони

1050 0

Ми у соцмережах:

За нерухоме майно сплатили мільйони

Власники нерухомого майна поповнили місцеві бюджети Рівненщини майже на 70 мільйонів гривень.

За три квартали поточного року власники нерухомого майна Рівненської області перерахували до місцевих бюджетів 69,7 млн. грн., що на 30 %, або на 15,9 млн. грн. більше надходжень відповідного періоду минулого року.

Лідером у сплаті податку на нерухоме майно,  відмінне від земельної ділянки, є власники майна – юридичні особи, ними сплачено 40,9 млн. грн., що на 7,0 млн. грн., або на 20,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Відповідно фізичними особами сплачено 28,8 млн. грн., що перевищує минулорічні надходження на 45% .

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачують фізичні та юридичні особи, які є власниками житлової та нежитлової нерухомості. Юридичні особи самостійно визначають суму податку до сплати у декларації та сплачують податок за 2019 рік. Фізичним особам податок нараховують органи фіскальної служби, вручаючи їм податкові повідомлення-рішення.

Громадяни в поточному році сплачують податок на нерухомість за об`єкти, що були у володінні в 2018 році.
Водночас податківці зазначають, що сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою, квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв.м. і будинку площею більше 120 кв.м. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв.м., тобто податок нараховується лише на «зайві» квадратні метри.

Крім того, розрахована сума податку на нерухоме майно, збільшується на 25000 тис. грн. за кожен об’єкт нежитлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 300 кв. м для квартири або 500 кв. м для будинку, повідомляє Головне управління ДПС у Рівненській області.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також