За обігрів у Рівному заплатять і ті, хто відрізав труби?

4917 0

Ми у соцмережах:

на фото Іван Надєїн інвестор «Рівнетеплоенерго»

Минулого тижня мешканці понад 800 будинків обласного центру, чиї оселі опалює «Рівнетеплоенерго», взялися за калькулятори. Адже цифри, які вони побачили у платіжках за листопад, геть не відповідають старій формулі, де достатньо було перемножити вартість гігакалорії на кількість спожитого тепла у «рідних» квадратних метрах.

Бо окрім нововведення — абонплати за теплопостачання та гарячу воду, з’явилася ще одна нова і малозрозуміла графа: «МЗК та ФС». Тепловики пояснюють, що йдеться про обігрів місць загального користування будинку — тобто сходові клітки у під’їздах, ліфтові шахти, вестибулі, коридори, підвали. А за рахунок тепла, яке виділяють їхні труби, нормально функціонують й інші комунікації будівлі.

Рівнянка п. Олена, меш­канка багатоповерхівки на майдані Незалежності, 5:

— У нашому будинку труби в під’їздах уже багато років відрізані від теплопостачання — на сходах дуже холодно. То про який обігрів місць загального користування йдеться у квитанції? До того ж на весь будинок у нас є один тепловий лічильник, чиї показники щомісяця знімає і передає голова ОСББ. Тобто ми і так оплачуємо опалення всього будинку і всі тепловтрати, просто сума розкидається на всі квартири, чи не так?

До прикладу, в мене в платіжці вказано додатково 131 гривня за оце «МЗК та ФС». І чому тепер з мене братимуть ще й 24 гривні абонплати за тепло?

Обурюються і власники квартир, що перейшли на автономне опалення, адже їм теж надійшли квитанції. Хоча вони уже не є споживачами «Рівнетеплоенерго». Тепловики пояснюють, що з 1 листопада почали застосовувати нову методику розподілу гігакалорії — відповідно до постанов Кабінету Міністрів. Тому винесли абонплату, МЗК та ФС окремими графами у платіжках.

Олександр Лазаренко, начальник теплової інспекції ТОВ «Рівнетеплоенерго»:

— Умовно кажучи, якщо весь будинок споживає 100 гігакалорій, то 10% — це буде обігрів місць загального користування, а 8% — функціонування внутрішньобудинкової системи опалення. А решта 82% якраз і є опалення квартир. Тобто усі місця, де проходять труби.

Внутрішньобудинкові мережі центрального опалення та гарячого водопостачання є частиною технічного обладнання житлового будинку. Співвласники житла повинні брати участь у витратах на утримання будинку — пропорційно площі житла. Відповідно до постанови Кабміну, за місця загального користування тепер повинні сплачувати і ті люди, які відключилися від системи централізованого опалення до квартир. Виняток — якщо весь будинок перейшов на автономне опалення.

Суми у квитанціях різняться залежно від будинку, бо у всіх площа місць загального користування різна. За МЗК та ФС мешканці платитимуть тільки упродовж опалювального періоду. А от абонплату рівнянам доведеться сплачувати упродовж усього року, бо це обслуговування абонентського рахунку та лічильників.

Олександр ЮщукДиректор ТОВ «Рівнетеплоенерго» Олександр Ющук додає, що є можливість платити за МЗК та ФС меншу суму:

— Якщо така ситуація, що у будинку немає опалення у під’їзді — відрізали труби, споживачі можуть звернутися до нас щодо перерахунку. Але це має бути вирішено зборами мешканців усього житлового будинку, нам можуть надати результати енергетичного аудиту. Рішення про застосування результатів енергетичного аудиту приймається в міжопалювальний період. Тобто, якщо люди вирішать, що частка МЗК в опаленні будівлі є меншою і нададуть підтвердження, сума може бути іншою.

Щодо розміру абонплати, то вона залежить від наявності будинкового лічильника і від того, чи користуються споживачі послугою з постачання гарячої води. Так, за постачання тепла з лічильником треба щомісяця віддати 24,23 грн, а без лічильника — 11 грн. Так само 11 гривень становить і абонплата за постачання гарячої води без лічильника, а з лічильником — уже 13,02 грн.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також