Забудовнику Качановському доведеться домовлятися

5904 0

Ми у соцмережах:

Сергій Качановський

Ніщо не могло зупинити зведення висотки у центрі Рівного за драмтеатром. Забудовник зумів погодити у Києві бажану йому висотність у 12 поверхів, а рівняни, серед яких були й міські депутати, швидко розкупили там квартири. Однак тепер міська рада готує позов до суду на забудовника — через захоплення землі.

Про це стало відомо під час сесії міської ради Рівного 22 липня. Депутати вирішували давній спір за прибудинкову територію між двома ОСББ, що розташовані на вулицях Сагайдачного, 2 та Мазепи, 1. Обидва — поряд з ЖК «Театральний». Один будинок має добросусідські відносини з житловим комплексом «Театральний», де головним інвестором є бізнесмен Сергій Качановський, а інший — навпаки, конфліктує. Так-от, ще перед сесією обласне управління Держгеокадастру в Рівненській області надіслало лист, у якому повідомило, що забудовник «Театрального» виліз за межі будівництва та захопив міську землю.

Сергій Таргоній, начальник міського управління земельних відносин:

Після перевірки головного управління Держгеокадастру Рівненщини надійшов лист, в якому вказано, що було виявлено самовільне зайняття земельної ділянки площею 126 м. кв. Отримавши ці матеріали, ми маємо відреагувати. Тому зараз йде підготовка позову до суду. Вимагатимемо у забудовника звільнити самовільно зайняту ділянку.

Мар’ян Года, голова земельної комісії:

Між двома ОСББ триває справжня війна. Адже і один будинок, і другий подав заяви про виділення їм прибудинкових територій. І мені не подобається те, що два сусідніх будинки не можуть знайти компроміс. Більше того, вони почали городити паркан. Відбувається налаштування дітей мешканців цих будинків одне проти одного, бо одні діти не пускають інших гратися на їхній дитячий майданчик. Це ненормальна ситуація. По-господарськи було б віддати прибудинкову територію у спільну власність двох ОСББ. Оскільки немає згоди, то довелося розділити на дві ділянки та почергово надавати їх для ОСББ. Ту ж ділянку, яку самовільно захопив забудовник, ми виокремили. Тепер він має урегулювати це питання. Як це зробити, я не знаю. Можна врегулювати спір у судовому порядку, можна викупити у міста цю земельну ділянку. Способів є багато, тепер усе залежатиме від того шляху, який обере забудовник.

Роман Денисюк, міський депутат:

Був ризик, що проєкт рішення про виділення землі для ОСББ міг допомогти «узаконити» добудову житлового комплексу «Театральний», яка була зведена за межами їхньої ділянки. Йдеться про зведення бетонної естакади, яка забезпечує виїзд автомобілів на другий поверх. Цю землю могли віддати ОСББ, яке б уже саме вирішувало, чи пред’являти свої претензії забудовнику. Оскільки забудовник допомагав їм з благоустроєм території, то, ймовірно, ОСББ не пред’являв би якихось претензій. Тому на сесії депутати проголосували за рішення залишити частину ділянки, на якій збудовано заїзд, у власності міста.

Тепер розвиток подій можливий за двома напрямками. Перший — місто може звернутися до суду та вимагати знесення. Бо є висновок Держгеокадастру, що забудовник вчинив порушення. Через це міська влада має усі підстави перемогти у суді. Другий шлях — забудовник може звернутися до міської ради з проханням виділити йому цю землю. На мою думку, доречніше і правильніше з позиції міста звернутися до суду. Адже у Рівному непоодинокі факти, коли забудовники зазіхають на міську землю. Подавши до суду, влада обласного центру дала б чіткий сигнал про те, що всі незаконні забудови будуть зносити.

Сергій КачановськийСергій Качановський, забудовник:

— Ми ще рік тому здали цей будинок та могли забути про цей проєкт. Однак, на прохання міста, на своїй землі ми побудували вулицю. Тепер передаємо її у власність Рівного. Також уклали угоду з ОСББ на вулиці Сагайдачного, відповідно до якої за власний рахунок ми зробили благоустрій усієї території біля цього будинку. Але нас зараз звинувачують у захопленні. Ця територія має відноситися до ОСББ на вулиці Сагайдачного. Адже там ми для людей побудували дитячий майданчик. Його спільно будуть використовувати мешканці двох будинків. Там ми ще добудували
комірчину для двірника. Але сусідньому будинку, що на вулиці Мазепи, це не подобається.

Коли починалося будівництво «Театрального», то ми разом із представниками цих двох будинків збиралися в офісі депутата з цього округу Людмили Туровської. На цих зборах я узяв на себе зобов’язання зробити один загальний двір для наших будинків. Однак мешканці будинку, що на Мазепи, 1, відмовилися. Вони захотіли, щоб по межі їхнього будинку був встановлений двометровий паркан. І ми його частково зробили. Але цей будинок постійно виставляє якісь нові вимоги.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також