Загибель бджіл біля Рівного: агрохолдинг відповів на заяви пасічників

603 0

Ми у соцмережах:

Загибель бджіл біля Рівного: агрохолдинг відповів на заяви пасічників

Товариство "Акріс Агро" заявило, що занепокоєне масовою загибеллю бджіл на території Дядьковицької тергромади на Рівненщині й докладає зусилля, щоб з'ясувати істинні причини цього інциденту.

Про це повідомила пресслужба компанії у відповідь на інформаційний запит Суспільного.

ТОВ "Акріс Агро" відповіло на слова пасічників про нібито причетність агрохолдингу у загибелі близько чотирьохсот бджолосімей в Рівненському районі. Запит Суспільне надіслало після того, як пасічники заявили, що комахи померли після обробітку полів отрутохімікатами.

У компанії повідомили, що занепокоєні їхньою загибеллю й докладають зусиль, щоб з'ясувати істинну причину цього. Також зазначили, що повідомляють місцевих про обробіток посівів.

"Товариство з обмеженою відповідальністю "Акріс Агро" занепокоєне фактом загибелі бджіл та приймає активну участь у роботі, пов’язаній з виявленням причин їх гибелі. Товариство діє в межах чинного законодавства, застосовує засоби захисту рослин, які дозволені до використання в Україні, а також повідомляє органи місцевого самоврядування, населення та пасічників про графік обробітку посівів засобами захисту рослин.

Варто зазначити, що ТОВ "Акріс Агро" не єдині землекористувачі, які здійснюють обробіток земельних ділянок поблизу пасік, в яких спостерігається загибель бджіл, однак лише наше товариство делегує своїх працівників для участі в роботі спеціально створених комісій. Водночас з метою об’єктивного, повного та всебічного дослідження причин загибелі бджіл законодавець вказує на необхідність залучення до роботи комісії землекористувачів в радіусі до 10 км від місцезнаходження пасіки. Попри вказані обставини, товариство докладає усіх зусиль для виявлення істинних причин загибелі бджіл", – йдеться у відповіді. 

 

Що відомо
Бджоли загинули у Рівненському районі наприкінці квітня. Голова Спілки пасічників Рівного та Рівненського району Богдан Лимар повідомив, що причина в отрутохімікатах, які місцевий агрохолдинг використав під час висіву кукурудзи у ніч з 25 на 26 квітня. На гарячій лінії підприємства для отримання коментарів щодо цієї ситуації порадили надіслати інформаційний запит.
Спеціалісти обласного управління Держпродспоживслужби відібрали зразки бджіл, їх відправили на дослідження в столичний інститут токсикології.
Торік у "Акріс-Агро" заперечували, що використовують препарати, що могли б спричинити загибель бджіл.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також