Заготівельники чорниці поповнили бюджет Рівненщини на чималу суму

939 0

Ми у соцмережах:

Заготівельники чорниці поповнили бюджет Рівненщини на чималу суму

Цьогоріч лісовий квиток на збір чорниць у лісах Рівненщини вже отримали 80 підприємців.

- Вони планують заготовити 1600 тонн ягід. На сьогодні завдяки ягідному бізнесу місцеві бюджети поповнилися майже на 2 млн грн., - повідомив заступник голови Рівненської ОВА Олександр Кохан. - Нагадаю, лісовий квиток – це єдиний дозвільний документ на ягідний бізнес, який видає Північно-Західне міжрегіональне управління ЛтаМГ.

Нагадуємо, що на період воєнного стану на території Рівненської області діє заборона на відвідування населенням лісів і в’їзду до них транспортних засобів та іншої самохідної техніки.

Однак дозволено пом’якшення для громадян, які займаються заготівлею другорядних лісових матеріалів та побічного лісового користування, використання корисних властивостей лісів, за умови дотримання ними правил пожежної безпеки та умов перебування в прикордонних територіях, у період воєнного стану.

Ззбір, заготівля (в тому числі закупівля у населення) дикорослих плодів, ягід, грибів, горіхів, лікарських рослин у порядку спеціального використання проводиться відповідно до затверджених лімітів та дозволів (лісових квитків), виданих постійними лісокористувачами області.

Для громадян, які заготовляють лікарські рослини, гриби, ягоди, горіхів тощо для власних потреб, жодних дозволів чи лісових квитків не потрібно. Оскільки відповідно до нормативних документів «збір громадянами дикорослих трав’яних рослин, квітів, грибів, ягід, горіхів та інших плодів для власного споживання у лісах державної та комунальної власності, належить до загального використання лісових ресурсів і провадиться безкоштовно в межах встановлених максимальних норм безоплатного збору лісових ресурсів».


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також