Заборона на вилов щуки тривала з 15 лютого по 31 березня в Україні, і, зокрема, на території Житомирської Рівненської областей на всіх рибогосподарських водних об'єктах.
Така заборона розпочалася у 2023 році та відповідає особливостям розвитку цього виду риб, адже щука – це одна з небагатьох видів риб, які мешкають у наших водоймах, нерестова активність якої розпочинається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами більшості інших видів.
За незаконний вилов щуки встановлено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, компенсація за один незаконно добутий екземпляр щуки складає – 3 468 гривень.
Державною екологічною інспекцією Поліського округу у зазначений період було посилено заходи, спрямовані на запобігання та виявлення фактів порушення вимог природоохоронного законодавства, пов'язаних із незаконним виловом, придбанням чи збутом щуки звичайної в період нересту. На території Житомирської та Рівненської областей за вказаний період проведено 29 заходів, за результатами яких викрито 25 порушень.
На Рівненщині проведено 6 заходів, зафіксовано 6 порушень, складено 5 протоколів за ст. 85 ч.3 КУпАП на суму 986 грн., 1 акт вилучення майна, вилучено 3 сітки довжиною 90 метрів.
Проте фактів вилову саме щуки серед виявлених правопорушень на території Житомирської та Рівненської областей Інспекцією не зафіксовано.
Нагадуємо, з 1 квітня для створення сприятливих умов проходження нересту розпочинається нерестова заборона на лов риби та інших водних біоресурсів. Відповідні накази оприлюднили Управління Держрибагентства у Житомирській та Управління Держрибагентства у Рівненській областях.
Інспекція звертається до любителів і професіоналів рибної ловлі: будьте відповідальними та дотримуйтесь встановлених заборон під час нересту!
Про порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів, повідомляйте на телефонну «гарячу лінію»: 068-717-03-34; +38 (0412) 46-49-54 (Житомирська область) ✔ 098-429-86-90; (0362) 62-00-33 (Рівненська область)