«Зебра» зручніша, ніж підземний перехід?

1051 0

Ми у соцмережах:

«Зебра» зручніша, ніж підземний перехід?

На Ювілейному хочуть облаштувати пішохідний перехід через Соборну, хоч поряд ще з радянських часів тут є підземний. Продублювати «зебрами» пропонують і всі підземні переходи, які є в Рівному.

Святослав Стельмащук, депутат міської ради:

— Цей підземний перехід — у занедбаному стані, рівняни ним не користуються. Відтак мешканці цього району щоденно зіштовхуються із проблемою безпечного перетину Соборної, перебігаючи через проїжджу частину. Водночас на перехресті вулиць Князя Острозького — Соборна є нерегульований наземний перехід, однак він також є небезпечним, бо знаходиться на повороті, неналежно освітлений, там відсутні дорожні знаки, які б попереджали водіїв про його наявність.

Зокрема, про його небезпеку свідчать і постійні аварії тут — дві з яких, наприклад, трапилися впродовж останнього місяця: на нерегульованому переході у ДТП потрапила 16-річна дівчина, в якої діагностували перелом стегна, та на цьому ж переході було збито 39-річну жінку, що отримала черепно-мозкову травму та перебуває в реанімаційному відділенні ЦМЛ.

Відтак звернувся до міської ради з проханням невідкладно провести містопланувальне дослідження трафіку учасників руху та безпечності переходів та внести пропозицію щодо виділення необхідних коштів на розроблення проєктно-кошторисної документації для вирішення вказаної проблеми: доцільності ремонту підземного переходу чи влаштування наземного.

Володимир Лапюк, заступник начальника управління ЖКГ міста:

— Цей підземний перехід перебуває на балансі міськШЕУ. Його періодично прибирають і підфарбовують. Капітально за всю історію його існування не ремонтували, бо не виникало такої необхідності. Він не є аварійним.

Олена Пінчук, депутатка Рівненської міської ради:

— Це логічне і правильне рішення, яке підтримала більшість членів координаційної ради після активного обговорення. Я рада, що у депутатів з’явилося розуміння доцільності облаштування у тому місці наземного переходу. Адже ще кілька років тому сам Стельмащук закликав відремонтувати підземку і поставити паркани, щоб люди не перебігали вулицю.

Я неодноразово говорила і писала про те, що підземні переходи Рівного мають бути продубльовані наземними. В Європі вже багато років тому переконались, що підземні переходи неефективні і не покращують безпеку. А нові державні будівельні норми України не передбачають наявності підземок у таких місцях, де вони є у Рівному. Також є чимало прикладів навіть в Україні, де над підземками зробили наземні переходи.

Крім того, серед нас живе багато людей, які фізично не можуть або їм складно спуститись і піднятись сходами. Наприклад, у нас все більше людей похилого віку. Як ви вважаєте, у 60, 80, 90 років легко скористатись підземкою? Що складніше: спуститись і піднятись сходами літній людині або жінці з дитиною у візку чи водію у комфортному авто пів хвилини перечекати на світлофорі?

Також є питання дорогого утримання, ремонтів підземок, в тому числі утримання в зимовий період. Набагато ефективніше і краще для людей зробити безпечний наземний перехід і закрити питання із підземкою. Місто не може бути комфортним, якщо людям для того, щоб перейти десятиметрову вулицю, потрібно спускатись, а потім підніматись сходами. Тож я сподіваюсь, що незабаром такі рішення будуть прийняті і щодо переходу на Д. Галицького, і біля ЦУМу, і біля готелю «Мир», і неподалік Дубенського кільця.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також