Змієборця врятують за 300 тисяч

538 4

Півтора року непорушно стояв будівельний паркан навколо старого фонтана зі скульптурою Змієборця у парку ім.Шевченка у Рівному. У серпні нарешті тут завирувала робота. Стільки часу, розповідають чиновники, пішло на те, щоб отримати дозвіл із Києва на реконструкцію старих підземель, які знайшли під скульптурою у 2017 році.

Припускають, що розкопані підземні приміщення належали до будівель фільварку князів Любомирських на Гірці. Європа дала грант на реконструкцію підземель — 15 мільйонів гривень, їх мають використати до травня наступного року, з чим у Рівному дуже поспішають.

Уже всі елементи підземель, які  уціліли, звільнено від землі. Прибрали звідти і старі труби, які проклали ще за радянських та польських часів. Зараз над підземеллям трудяться археологи, яких запросили із столиці. Укріплюють кладку вручну спеціальними засобами, відновлюють будівельні шви, потім робитимуть гідроізоляцію. Це триватиме ще більше двох тижнів.

А тим часом розпочали й процес перенесення скульптури Змієборця, яка нависла над розкопаними підземеллями. Щоб вберегти багатотонну стару скульптуру від руйнування, її розріжуть на окремі частини, а потім складуть на новому місці — поряд, метрів за п’ять, уже залили фундамент. Попередньо зробили 3D-модель Іллі Муромця.

Начальник управління культури міста Тарас Максименко розповідає, що на збереження та перенесення пам’ятника потрібні гроші — проситимуть додатково 300 тисяч гривень з міської скарбниці. Відповідний проект рішення уже зареєстровано та буде винесено на сесію Рівненської міськради.

Оскільки самі підземелля є пам’яткою архітектури місцевого значення, то там неможливо облаштувати звичайні квест-кімнати — тож будуть вони віртуальні. У двох кімнатах планують облаштувати ігрові зони. А спеціальну програму, яка переноситиме відвідувача підземель у віртуальну реальність, замовлять у програмістів. Орієнтовна її вартість — від 10 до 15 тисяч євро.

За умовами гранту, утримання підземель у майбутньому не може бути покладено на міський бюджет. Тому щоб погратися у підземеллі, потрібно буде заплатити за квиток 50 гривень.

Також планується, що біля підземель, неподалік літньої сцени, компанія «Реноме-Євробуд» побудує ще й сухий фонтан із вертикальними струменями води.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

 • Хай здохне продажна мразота 09:13, 23.09.2019

  Гора народила мишу. Щось не уявляю, щоб в центрі Нью-Йорка 2 роки вовтузились з таким об'єктом.

 • Тарас 06:03, 23.09.2019

  Автор шедеврально помітив, що фільварок Любомирських був у 10-12 столітті.!!! Бо саме з того віку розчини цегляної кладки підземель за дослідженнями науковця з Києва Юлії Стріленко... Міста Рівного не було, а Любомирські мали фільварок! Це щоб у майбутньому НКВД мало де ставити "русского витязя"!!!

 • Олена 07:08, 23.09.2019

  А дату заснування міста перенесуть на 10 століття?

 • Хай здохне продажна мразота 01:50, 25.09.2019

  Хтось добряче напакує кишені на цій стройці века. Чи вже напакував?

Залиште вiдповiдь

Читайте також