Необхідність проведення профілактичних робіт знаменитого Біг Бена назріла вже давно. Додатковим стимулом до цього стала раптова зупинка годинника 27 травня цього року. Ввечері того дня, о 22.07, годинник на вежі Біг Бен зненацька зупинився. Потім хвилинна стрілка знову почала свій рух, але знову завмерла о 22.20. Близько півтори години знадобилося на усунення раптової неполадки.
Як визначили спеціалісти, збій відбувся через спеку, що встановилася тоді в Лондоні. 27 травня 2005 року був побитий температурний рекорд для травня, який тримався з 1953 року — стовпчик термометра піднявся до позначки плюс 31,8 градуса.
Годинник на вежі Біг Бен був встановлений у 1859 році і вважається одним із найточніших британських хронометрів. Похибка його ходу становить всього близько півтори секунди на рік.
Якщо говорити точно, то Біг Беном називається тільки великий дзвін всередині годинника, проте потім і сам годинник, і вежа Святого Стівена, на якій він встановлений, почали іменуватися Біг Беном на честь куратора роботи з їхнього спорудження — сера Бенджаміна Хола.






