Сьогодні Рівне відзначає День міста. Цього року, за офіційною версією, йому 737. Частина істориків вважає, що місто все ж молодше і йому може бути 586 років. Одним із наймасштабніших святкувань було 700-річчя Рівного, це був 1983 рік. У багатьох рівнян вдома є книга-фотоальбом, яку випустили до ювілею тиражем у 35 тисяч примірників. Його ціна була 4 карбованці і 20 копійок.
Суспільне вирішило порівняти старі фотографії об'єктів із сучасним їх виглядом. Зазначимо, що майже усі об'єкти, які потрапили на фото 37 років тому – залишились на своїх місцях, але просто змінили зовнішній вигляд. Деякі фото зробити з того ж самого місця, з якого їх робив фотограф Валентин Школьний, зробити неможливо, бо заважають або дерева, або добудови.
"Вождя" змінив Геній. Зверніть увагу, як підросли ялини, що були позаду Леніна.
Суспільне Рівне
ЦУМ. Вигляд з клумби. Москвич, який у кадрі – тепер не те щоб рідкість, але час бере своє і таких машин побачити тепер можна значно рідше.
Суспільне Рівне
Суспільне Рівне
Вигляд на центральний майдан міста. Мало що змінилось, крім бруківки на самій площі. А ще додалась купа реклами фактично на усіх будівлях, особливо – на ЦУМі. Замість термометра на пошті – телевізор. Ну і транспорту, звісно, додалось.
Суспільне Рівне
Суспільне Рівне
кадр Олексія Бухала
Кінотеатр "Жовтень" уже давно кінопалац "Україна".
Суспільне Рівне
Будинок на майдані Незалежності змінився до непізнаваності. Це було ще за мера Віктора Чайки, тоді до Дня міста оновлювали фасади будинків на центральній вулиці.
Суспільне Рівне
Готель "Мир" також зовні окультурений. Замість кас Аерофлоту – кафе. Але до цього тут було багато інших закладів.
Суспільне Рівне
Телефонні будки біля головпоштамту – все… Не витримали конкуренції технічного прогресу.
Суспільне Рівне
Малий фонтан за кінопалацом. Зверніть увагу, який молоденький ще міні-парк праворуч, за ним видно готель. Сам фонтан уже реконструювали. А ліхтарі на "Бродвеї" лишились ті ж самі.
Суспільне Рівне
Сфотографувати собор із аналогічного ракурсу нам не вдалось. Але зверніть увагу: тоді входу у нижній храм ще не було. А куполи – без хрестів. Все ж таки "Музей атеїзму" був.
Суспільне Рівне
У кадрі – багатоповерхівка біля Лебединки. Також незасклені балкони, немає точкового утеплення стін.
Суспільне Рівне
А біля тодішнього Будинку одягу були фонтани.
Суспільне Рівне
Колишній кіоск з пресою біля Свято-Воскресенського собору відреставрували кілька років тому. Але газети тепер менш популярні, ніж кава – тому там продають її.
Суспільне Рівне
Парк Молоді, або ж Лебединка. Тоді верби були молоденькі й за ними виднівся собор. Тепер з цього ракурсу не побачиш фактично нічого.
Суспільне Рівне
Краєзнавчий музей. Ті ж дерева у кадрі, ті ж клумби. Тільки сама будівля тоді була "краеведческая", про це свідчить напис на фасаді.
Суспільне Рівне
У виданні головний корпус НУВГП чомусь чорно-білий. З того часу над входом "виріс" дашок.
Суспільне Рівне
Чорно-біла і будівля на Драгоманова. Халати замінили мантії: колись тут була жіноча консультація, тепер – апеляційний суд. Навряд чи у кадрі один і той самий стовп освітлення, але місце розташування і "пози" у них схожі.
Суспільне Рівне
Будівлі-сусіди. Колишня художня школа на 16 Липня і музучилище на Степана Бандери.
Суспільне Рівне
Суспільне Рівне
Погруддя "Красному Дундичу" в парку Шевченка з грудня 2019-го стоїть без голови. Її відбили невідомі.
Суспільне Рівне
Фонтан "Богатир" у парку Шевченка. У "стоматолога", як його називають рівняни, під час розкопок і облаштування підземель були всі шанси просто розпастись. Але його все ж вирішили не розрізати, тепер він на кілька метрів правіше, ніж був тоді.
Суспільне Рівне
Вітряк у парку Шевченка уже давно без лопастей.
Суспільне Рівне
Дерев'яні фігури тепер тут не стоять. Їх просто не лишилось.
Суспільне Рівне
Щоправда, із усіх дерев'яних фігур у парку ми все ж знайшли одну. Ну як одну – залишок однієї, яка одиноко стирчить серед лавок.
Суспільне Рівне
Будинок-музей на честь героя СРСРС Миколи Кузнєцова упізнати й знайти було найскладніше. Це місце зараз має кардинально інший вигляд і у цьому будинку – приватна фірма. А знаходиться він на вулиці Ясній. Будинок обшитий, за парканом його з вулиці не видно.
Суспільне Рівне
До речі, немає також пам'ятника Кузнєцову перед міською радою. Його замінив пам'ятник Загиблим за Україну.
Суспільне Рівне
Якщо дивитись із мосту на Соборній у бік Будинку побуту, то видно, що до 700-річчя Рівного його іще не існувало. А ще видно, якими були колись перила на східцях з мосту.
Суспільне Рівне
Колись це був кінотеатр "Космос". Тепер нічний клуб "Лагуна". Над старою будівлею дещо добудували.
Суспільне Рівне
Сфотографувати самохідку на пивзаводі з того самого ракурсу заважають дерева. Так, ті самі дерева, які на старій фотографії ще зовсім маленькі.
Суспільне Рівне
А от театр ляльок сфотографувати аналогічно заважають кущі.
Суспільне Рівне
Висотка у кадрі – 14-поверхівка на 12-й школі. Дев'ятиповерхівки-панельки на Грушевського ще не було. Зробити вдалий кадр на цій локації завадила добудова.
Суспільне Рівне
Будинок в районі сучасної автостанції "Чайка". Тоді не було жодного заскленого балкону.
Суспільне Рівне
Одне із найпопулярніших на той час місць серед рівненської малечі – магазин "Дитячий світ" на Гагаріна. Потім тут було кафе "Сова".
Суспільне
Зверніть увагу на пам'ятник радянським воїнам-визволителям на Відінській. Кудись подівся вертикальний елемент, що був праворуч від напису. Щодо літер, то, як і 37 років тому, вони повідомляють про "Велику вітчизняну війну", а не Другу світову.
Суспільне Рівне
Пам'ятник ткалі біля Міського палацу культури обріс деревами. І, якщо придивитись – основа пам'ятника вже не така "свіжа".
Суспільне Рівне
Залізничний вокзал – одне із найвпізнаваніших місць Рівного. Припускаємо, що у кадрі справа – те ж саме дерево, яке підросло.