«Золотому сузір’ю» - вже 15 років

432 0
авторка проекту Галина Данильчук - фото Alex Kharvat

18 грудня опівдні у Рівненському краєзнавчому музеї відкривається виставка «Золоте сузір’я». 15 років творчому проекту».

У грудні 2003 року в музеї вперше створили виставку творчих робіт краян, яким в році, що минав, виповнилося 50 років. Таку дату в житті людини прийнято вважати «золотим ювілеєм». Учасниками виставки стали професійні художники, письменники, артисти. Окрім виставки, в музеї відбулося урочисте пошанування ювілярів. Так народився новий творчий проект, який став відтоді традиційним, що проводиться в музеї напередодні дня Святого Миколая-Чудотворця. «Золоте сузір’я», що об’єднує в музеї митців різних напрямків, але одного віку, єдиний в Україні, схвалений музейною спільнотою, а деякими іншими музеями запозичений для аналогічного проведення. Авторкою проекту є Галина Данильчук, завідувачка відділу виставок Рівненського краєзнавчого музею.

За 15 років учасниками проекту «Золоте сузір’я» стало 187 творчих особистостей. На жаль, 12 із цих талановитих людей вже пішло з життя.

Народилася серед учасників виставки хороша традиція – дарувати музею щось із свого творчого доробку. Так у музеї створилася досить велика і цікава колекція живопису, скульптур, виробів декоративно-ужиткового мистецтва, книг. Учасниця проекту Надія Янчук написала пісню «Золоте сузір’я», яка стала своєрідним гімном урочистого заходу. Впродовж багатьох років ювілярам дарували запашний коровай від підприємства «Поліссяхліб». Усі ці роки проект підтримувало Управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому.

Цьогорічна виставка є ретроспективною і підсумковою. В експозиції представлено понад 60 робіт художників, десятки дерев’яних і керамічних виробів народних майстрів, десятки книг з дарчими написами авторів. Завершується виставка представленням цьогорічного ювіляра, яким є Ольга Михайлишин – доктор архітектури, професор, завідувач кафедри архітектури та середовищного дизайну Національного університету водного господарства та природокористування, дійсний член ICOMOS.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

Залиште вiдповiдь

Читайте також