Зупинилося серце: рівненські школярі надавали домедичну допомогу

2144 0

Ми у соцмережах:

Зупинилося  серце: рівненські школярі надавали домедичну допомогу

Сьогодні, 16 жовтня, до Всесвітнього дня перезапуску серця на майдані Незалежності у Рівному відбувся флешмоб. Під час нього 150 учнів рівненських шкіл на 35 манекенах проводили серцево-легеневу реанімацію.

Голова ГО «Рівне-Такмед»Тетяна Воронцова розповіла:

– У флешмобі взяли участь діти від 8 до 11 класів. Ці учні є учасниками шкільних гуртків гурток «Вмій рятувати життя», де навчають надавати допомогу людям у яких зупинилося серце. «Швидка» приїжджає не раніше десятої хвилини і шанси живити людині, у якої зупинилося серце, складають максимум 20%. Проте якщо надати таку допомогу, яку продемонстрували діти, то шанси живити збільшуються в рази. Такі знання повинні мати усі пересічні рівняни. Для того, аби опанувати навички з надання допомоги людині, у якої зупинилося серце, потрібно вісім годин.

Гурток «Вмій рятувати життя» запровадили у рівненських школах з першого жовтня. Міська влада профінансувала закупівлю манекенів. Для того, аби дитина навчалася у такому, батькам потрібно просто написати заяву. Навчання у гуртках – безкоштовні. Тетяна Воронцова також розповіла, що Рівне – це перше місто в Україні, де система навчання до медичної допомоги ввійшла у шкільну систему навчання.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також