Звичайні хворі рівняни чекають в поліклініці, а «ковідні» — на вулиці

1517 0

Ми у соцмережах:

Звичайні хворі рівняни чекають в поліклініці, а «ковідні» — на вулиці

У Рівному знову черги до медзакладів з людей, яких сімейні лікарі направили на тестування, запідозривши інфікування COVID-19. Люди стоять на вулицях в чергах — і в центрі на Драгоманова, де розташований ЦПМСД «Центральний», і на Північному, і на Ювілейному.

Віктор Іськів, начальник міського управління охорони здоров’я:

— Сімейний лікар направляє хворого з підозрою на коронавірус здати аналізи. У кожного хворого є свій час. Наприклад, у поліклініці, що на вулиці Драгоманова, сімейний лікар направляє хворих здати аналізи на ПРЛ-тест з 8-ї до 10-ї години. Однак хворі приходять о 7.30 і починають формувати біля амбулаторії живу чергу. Пізніше приходять й інші пацієнти, черга стає ще більша. Тому сімейні лікарі пожвавили роз’яснювальну роботу зі своїми пацієнтами, щоб ті приходили на здачу тестів на вказаний для них час. Завдяки такому простому кроку великих черг уже не буде. Але все залежить від дисциплінованості пацієнтів.

Щодо нарікань на те, що хворі очікують на вулиці, то інакше ніяк. Треба розуміти, що в поліклініку звертаються різні хворі. Зводити разом хворих з підозрою на COVID-19 та хворих з кардіології та хірургії небезпечно. В усьому світі такі потоки хворих не змішують.

Ще одним нюансом є те, що всі пункти забору біологічних матеріалів від хворих знаходяться у кабінетах інфекційного контролю. В усіх поліклініках Рівного кабінети інфекційного контролю мають окремий вхід. Оскільки хворих багато, то на вулиці формується черга. Однак не тільки у Рівному, а й в усьому світі є такі черги. І це тільки початок. Міністерство охорони здоров’я попередило, що коронавірусна хвиля «Омікрону» буде наймасовіша. Тому в актовій залі Рівненського обласного діагностичного центру ми уже відкрили додатковий пункт забору матеріалу для ПЛР-тесту. Туди буде направлено частину хворих, щоб вони не очікували на вулиці.

Вікторія Покоєвчук, керівниця ЦПМСД «Ювілейний»:

— В останній тиждень дуже збільшилася кількість хворих з підозрою на коронавірус. Такої кількості пацієнтів не було раніше. Через це й склалася така ситуація. Тепер у нас всі ті, хто має здавати ПРЛ-тести, стають в електронну чергу. В кожного пацієнта є визначений час, коли приходити. Так ні черг, ні скупчень пацієнтів не буде. Якщо ж пацієнт самостійно прийде здавати тест з моменту відкриття поліклініки о 7.30, то очікуватиме призначеного часу. Сподіваємось на розуміння рівнян. Адже медики так само страждають від пандемії та хворіють як інші люди.

Сергій Подолін, заступник голови Рівненської ОДА:

— Медичним закладам первинної ланки Національна служба здоров’я не оплачує створення та роботу виїзних мобільних бригад. Тому й відсутня послуга щодо відбору вдома біологічних зразків від хворих для ПРЛ-тестів. Однак на Рівненщині є медичні заклади, які створили власні виїзні бригади та здійснюють виїзди до хворих з інвалідністю, тяжкохворих пенсіонерів та дітей до 10 років. Лише за грудень в області мобільними бригадами було відібрано 13 тисяч зразків біологічних матеріалів для ПРЛ-тестів.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також