Звітуючи, Гемберг просив грошей

1482 4

Ми у соцмережах:

Сергій Гемберг

— Ця посада йому ідеально підходить. До неї він працював керівником банку, вміє вести переговори та знає кілька іноземних мов. Єдина проблема у тому, що він не створений для політичної боротьби, а в Рівному є дуже багато людей, які погано почуваються, коли в когось щось вдається, — так охарактеризував міський голова Рівного Володимир Хомко Сергія Гемберга, який уже рік очолює управління стратегічного розвитку та інвестицій міста.

Раніше про це управління мало хто чув, як і про інвестиції, які його працівники змогли залучити до Рівного. Сергій Гемберг мав змінити ситуацію. З його приходом в управлінні й справді почалися зміни. Зокрема, на першому поверсі будівлі на вул. Лермонтова за майже півмільйона гривень було докорінно змінено два кабінети: той, у якому працює управління, та сусідній, де розмістили «Майстерню міста». Усі витрачені на це кошти з бюджету чиновники обіцяли повернути інвестиціями. На інвестиціях і акцентував Гемберг, коли звітував днями у тій же «Майстерні міста».

Гемберг розповів, що під його керівництвом управління залучило до бюджету Рівного 35 млн грн грантових коштів. Загалом уже розпочато проектів на 154 млн грн. Однак багато з того, про що говорив Гемберг, стосувалося співпраці з фінансовою корпорацією НЕФКО, яка позичає для міста гроші на утеплення шкіл та дитсадків.

Щоправда, на відміну від Гемберга, чиновники у Рівному, в тому числі й четверо заступників міського голови, не звітують перед громадою. Можливо, причина такої публічності молодого управлінця криється у кулуарній політичній боротьбі, про яку згадував Хомко і яку програє Гемберг.

Наприклад, після ремонту в управлінні начальник ще звертався до міської ради за грошима. Прохання стосувалося розширення штату управління з п’яти до восьми працівників. Оскільки три додаткових працівники обійшлися б бюджету міста у 300 тисяч гривень, рівненські депутати відповіли відмовою.

Під час звіту прихильники Сергія Гемберга заговорили про необхідність додаткового фінансування. Оскільки річного бюджету управління в сумі 1 млн 100 тис. гривень вистачає лише на зарплату чиновників, то стає зрозуміло, що в майбутньому Гемберг таки звернеться за додатковим фінансуванням до тих же міських депутатів, які першого разу йому відмовили.

Олег Карпяк, голова бюджетної комісії міської ради:

— У людей, які з громадського середовища приходять працювати в органи влади, одразу змінюється світогляд. Адже будучи не в системі, здається, що усе можна зробити легко. Однак активісти не підозрюють, що існують різні процедури та бюрократія. І у цьому середовищі потрібно уміти працювати.

Якщо говорити конкретно про Сергія Гемберга, то розцінюю, що цей рік у нього була своєрідна «притирка» до посади. Уже в 2020 році ми будемо вимагати від нього конкретних результатів роботи. Нас цікавлять саме інвестиції. Якщо Гемберг прийде до міської ради знову просити додаткове фінансування, то, скоріше за все, ми йому відмовимо. Адже немає звідки ці гроші взяти, перевиконання бюджету немає. Окрім того, коли йдеться про таке специфічне управління, як у нього, то людей потрібно брати під певні проекти. Робота працівника має якось окупитися, бо тоді немає сенсу його наймати.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також