Щасливе
Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна
☰ РОЗДІЛИ

Вам доводилося бачити зустріч бродячих та свійських собак? Якщо ні — зайдіть до міського парку, де місцеві дворняги кидаються на вгодованих псів, яких «вигулюють» не менш вгодовані хазяї. Або пройдіться тихими вуличками подалі від центру, де собаки на ланцюгу періодично реагують на появу «чужого» пса.

 

Квартиру — за моральну шкоду

28-2-2003

Три роки минуло відтоді, як почалися неприємності у сім’ї 41-річної Галини П. із Костополя — сусіди, що мешкали поряд, на одній сходинковій клітці багатоповерхівки, звинуватили її у крадіжці речей та грошей, а також у замаху на вбивство дочки. У лютому цього року апеляційний суд Рівенської області засудив Галину П. за крадіжку та завдання легких тілесних ушкоджень дівчині. Вона визнала, що була винна, і навіть не заперечувала проти відшкодування завданої сім’ї Варениченків моральної шкоди.

Потерпілі торгували на базарі й жили небідно, а сусідка Галина не мала роботи, не при ділі був і її старший син, молодший навчався. Тітка Галя часто забігала до квартири Варениченків подзвонити по телефону, бо у неї не було, і коли з квартири почали непомітно зникати речі, мимоволі запідозрили сусідку. Згодом на суді п.Варениченко скаже, що стала помічати крадіжки у середині 90-х, тобто за кілька років до подій, за якими було порушено кримінальну справу. Але на суді було доведено лише два епізоди крадіжки: у грудні 1999-го року Галина, точно знаючи, коли сусідів немає вдома і маючи ключ від їхньої квартири, відімкнула двері й викрала три рушники та чоловічі штани, а у січні 2000-го вона знову проникла до оселі та забрала три светри, 150 гривень і 20 доларів з гаманця господині. Перед тим зловмисниця заходила телефонувати і бачила, як та поклала у спеціальному місці за книжками свій гаманець.

Варениченки вирішили не залишати квартиру без нагляду, і, коли йшли у справах, вдома постійно була їхня доросла дочка Ліля. І ось одного ранку Галина знову увійшла до квартири сусідів, знаючи, що у цю пору їх ніколи вдома не буває. Раптом виходить Ліля. «А що це ви тут робите, тьотю Галю?» — запитала і кинулась викликати міліцію. Тітка від несподіванки стала лепетати, що вона побачила ключ і відімкнула двері, аби перевірити, чий він. Не бажаючи ганебного викриття, вона кинулась до дівчини, схопила її за шию і почала душити обома руками. Але отямилась, відпустила жертву і почала плакати зі словами: що це я, мовляв, дитино, з тобою роблю.

Ліля знайшла батьків на базарі й розповіла, що сталося, ті звернулись до міліції, а дівчину оглянув судмедексперт. На шиї виявив садна й крововиливи і констатував, що потерпілій завдано легкі тілесні ушкодження. Галину П., хоча їй інкримінували замах на вбивство, не стали брати під варту, взяли підписку про невиїзд. Але й жити у своїй квартирі вона не залишилась, виїхала у село у передмісті Костополя. Її засудили до трьох з половиною років позбавлення волі з випробувальним терміном на два роки. За цей час вона не має права без спеціального дозволу виїжджати за межі країни, повинна повідомляти про зміну місця проживання та роботи, періодично з’являтися у відповідні органи для реєстрації. До всього, вона має сплатити потерпілим матері та дочці понад 870 гривень компенсації за заподіяну матеріальну шкоду та 10 тисяч гривень — моральну. Безробітну жінку такі суми не злякали, вона збирається далі жити в селі, а квартиру в Костополі продати, оскільки жити там більше не зможе.

Світлана ФЕДАС.

 

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Керівник рекламного відділу — Микола Жванський: rivne_ren@ukr.net

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (096) 81-89-627, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.