Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна
☰ РОЗДІЛИ

У моєму далекому дитинстві нас почали готувати до подвигів із молодшої групи дитячого садка №4. Йдучи до школи, я вже твердо знав, що народився для того, аби здійснити подвиг і загинути «за родіну».

Вуличні тренажери — в одні руки


Міське управління молоді та спорту пропонує забрати з-під їхньої опіки спортивні майданчики і передати комунальному підприємству «Спорт для всіх».


 

На з’їзді — анонімні алкоголіки

9-10-2008

Минулої суботи до Рівного приїхало майже сто колишніх алкоголіків з усієї України. Ці люди, які відмовились від вживання спиртних напоїв, провели з’їзд членів організації «Анонімні алкоголіки». У Рівному така організація існує два роки. Люди, на обличчі яких закарбувались сліди минулого бурхливого життя, надзвичайно охочі до спілкування, вони прагнуть, щоб й інші люди, які мають проблеми з алкоголем, знайшли сили і з допомогою їхньої організації відмовились від шкідливої звички.

Олексію 44 роки, а виглядає на всі 50. Каже, винна в цьому його колишня любов до горілки. Ріс він у благополучній інтелігентній родині. Мати свого часу була директором бази, а батько — партійним працівником. Втім, незважаючи на гарне виховання, не помітив, як став алкоголіком:

— Спочатку я думав, що все минеться. Сподівався, що мене виправить армія. Але надії були марними. Вживав алкоголь і в армії, і після неї, коли поїхав працювати в Сибір. Дійшло до того, що у 26 років зрозумів — я поволі вмираю.

Щоб врятувати Олексія, рідні закодували його на три роки. Життя ніби поступово почало налагоджуватися. Але це було тільки в очах рідних. Сам Олексій не бачив свого майбутнього, оскільки його позбавили того, без чого він вже не уявляв свого життя — горілки. Тому після того як термін кодування закінчився, не втримався і знову почав пити.

— У мене було бажання випити все, що не випив за ті три роки,  — зізнається Олексій. — Не дивно, що мій організм не витримав такого навантаження і я потрапив у реанімацію. Але і це мене не зупинило. Тому в реанімації від інтоксикації алкоголем я побував після цього випадку ще раз. Нарешті настав такий момент, коли я зрозумів, що опинився у безвиході. Пити більше не міг, але й життя без випивки теж не уявляв. Піти з життя для мене не склало б ніяких труднощів, оскільки на цій землі мене нічого не тримало. Всі від мене відвернулися.

Світлом у кінці тунелю стала прочитана Олексієм брошура про анонімних алкоголіків. Про таку організацію він неодноразово чув й раніше, але тоді особливого значення цьому не надавав. Його цілком влаштовувало те життя, яке він бачив крізь дно чарки з оковитою. Нарешті він всерйоз задумався над своїм життям і звернувся в організацію. Олексій відверто зізнається, що цей крок дався йому нелегко, оскільки найважче для алкоголіка визнати свою залежність. Крім того, ще однією суттєвою психологічною перепоною було те, що можуть сказати про нього люди, коли дізнаються про любов до горілки. Насправді ж, як він згодом зрозумів, всі навколо вже давно про це знали.

З моменту відвідування організації «Анонімні алкоголіки» для Олексія почалося нове життя. Він покинув пити. Цього разу вже свідомо. Допомогли йому в цьому психологи організації та її члени — такі ж самі, як і він, вчорашні алкоголіки. Вже шість років Олексій навіть слабоалкогольних напоїв не вживає. Його тепер навіть давні знайомі не впізнають. Він дуже змінився. Відкрив власний бізнес, сів за кермо автомобіля, а що найголовніше — налагодив особисте життя: одружився і виховує дитину. Тепер він їздить по всьому світу і ділиться досвідом з новачками, оскільки організація має представництва у 190 країнах і нараховує понад три мільйони груп.

Таких історій в організації «Анонімні алкоголіки» можна почути чимало. В кожного — своя доля. Як і свій шлях до організації та одужання.

Психолог «Анонімних алкоголіків» Геннадій Крохмалюк вважає, що такі організації найкраще допомагають позбутися алкогольної залежності, тому що лікуванням і психологічною реабілітацією хворих займаються ті, хто не з книжок знає, що таке життя на дні чарки:

— Це універсальна духовна програма для різних форм залежності. Тут немає якихось релігійних ухилів. Сила — в програмі 12 кроків позбавлення алкогольної залежності. Крім того, суттєво відрізняється від традиційних медичних методів тим, що в таких групах досвідом відмови від алкоголю діляться люди, які ще вчора не уявляли свого життя без випивки. Повірте, що такий підхід неабияк підбадьорює новачків. Вони бачать реальні приклади. Зрештою, їм є на кого рівнятися.

Окрім групи анонімних алкоголіків, в організації є ще декілька груп. Зокрема, група лікування наркозалежних, людей зі змішаним типом залежності, членів їхніх сімей та дітей, які виросли у таких неблагополучних сім’ях. За словами пана Крохмалюка, саме такий комплексний підхід забезпечує досягнення максимально позитивного результату лікування. На його думку, атмосфера в сім’ях, де є хоча б один залежний від наркотиків чи алкоголю, психічно не врівноважена. Тому допомагати виходити з кризи потрібно комплексно.

Влад ІСАЄВ.

Група «Зодіак» організації «Анонімні алкоголіки» проводить свої зібрання кожного понеділка, середи, п’ятниці о 18 годині та в неділю о 12 годині за адресою: м. Рівне, м-н Незалежності, 3, офіс 403.

 
Читайте також:

Життя на дотик
№75, 9-10-2008

Реальні загрози пивного алкоголізму
№75, 9-10-2008

Сірники Луценка виявилися нікому не потрібними
№75, 9-10-2008

Торф вигідніший
№75, 9-10-2008

Свиноферма і котеджі — небажані сусіди
№75, 9-10-2008

Відпочинок по-сільському
№73, 2-10-2008

Близько півтори тисячі українців надали перевагу «зеленому» туризму на Рівненщині

Хата-вишиванка
№73, 2-10-2008

Зла доля сім’ї П’юро
№73, 2-10-2008

Допомогти можна і трьома гривнями
№73, 2-10-2008

Сьогодні їм потрібна наша увага, а завтра вони стануть нашою гордістю
№73, 2-10-2008

Хто надасть благодійну допомогу?
№73, 2-10-2008

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2018. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (098) 547-38-33, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.